» Poradna » Mobily

Televize

Dobrý den, mám dotaz ohledně LCD televize Sharp. Před pár dny začala zlobit následujícím způsobem: po zapnutí na dálkovém ovladači se sice tváří, že je zapnutá, ale obrazovka je temná. Probere se až když vyndám šňůru ze zásuvky a zas ji zasunu, pak běží. Netušíte někdo, co je to za závadu? Díky moc za odpověď.

Odpovědi na otázku

Podobnou legraci jsem zažil se svým BD přehrávačem. Pak jsem zjistil, že je to kvůli aktualizací a vadném wi-fi modulu. Jako člověk znalý jsem udělal to nejrozumnější. U televize bych se mrkl do menu na tuto položku a tu bych když tak vypnul. Je to jen takový výstřel. U mého panáka se občas stalo, že se prostě televize v noci sama zapla a já jsem nechápal proč. ... Jinak se obraťte na servis. "A pak, že si ty zařízení nežijí vlastním životem. "

Tímhle to nebude, bednu nemám nijak propojenou s netem :). Asi se spíš poohlídnu po nový, mám pocit, že se loučí, spíš mě jen zajímalo, co přesně je tohle za závadu. A že si to žije vlastním životem je mi jasný už dlouho :)

Nemusí být propojená. Je to defaultní (tedy u mně ano) nastavení. Ona si to může průběžně kontrolovat. Pochopitelně do toho software většina lidí nevidí. Jak jsem uvedl je to jen výstřel. Já bych se do toho menu mrkl. U toho panáku byl o té doby klid. A choval se naprosto podobně. Tmavá obrazovka a tv zapnutá.

A co teda přesně v menu hledat za položku?

Něco ohledně aktualizace atd. (Update feature.)Tady je něco jak to zapínat (pochopitelně nevím zda je to lokalizované, typ atd): https://www.facebook.com/notes/sharp-aquos/own-an-... Chce to jít do manuálu a podle toho projíždět menu. Je to na dýl. A jak jsem uvedl je to "výstřel".

Pokud je to "chytrejsi" TV, tak v menu najdi reset do vychoziho nastaveni. Pak budes muset znovu najit programy, ale mohlo by to pomoct. S TV je to skoro jako s telefony.

Čili restart...to by mohlo pomoc. Zkusím, díky

Na dálku to nikdo nepozná, ale hledal bych vadu ve zdroji.