» Poradna » Ostatní

Televize s úhlopříčkou nad 100cm do 12k

Dobrý den,chtěl bych Vás poprosit o radu s výběrem televize s úhlopříčkou nad 100cm a cenou cca do 12tisíc. Předem děkuji za typy

Odpovědi na otázku

Pro upřesnění, nejen na sledování filmů, ale i hraní her(ps4)..ne ps4 pro.tuner dvb-t2 je nyní nutností, jestli jsem to spravně pochopil?

No, dvd-t2 není nyní, právě teď, nutností, dokonce je ti k ničemu (ještě nic takového nevysílá), ale po roce 2020 bude nezbytností, jinak nic nepřijmeš. Nemá tedy, pokud TV nemá být připojen pouze ke kabelové, či satelitní, televizi, cenu kupovat něco bez onoho dvb-t2 (nebo se smířit se set top boxem, co by se mně nelíbilo).

Ale vyplatí se koupit televizi, která to podporuje. Přeci jen počítám, že televize bude na několik let. Doufám, že po záruční době se něco neodpálí.

To máš pravdu, ale ono vlastně zatím ani teď není jasné v jakém formátu se u nás bude vysílat.

Když koupím televizi, která to podporuje tak chybu neudělám ne?Vše by mi mělo jít i nyní pokud se nepletu?

Ano to máš pravdu, současné vysílání DVB-T by ti mělo jít. Ovšem jde o to že až se v ČR spustí DVB-T2 tak nemáš jistotu že tu TV co dnes koupíš (s podporou DVB-T2) zvládne zobrazovat české DVB-T2.

To v nich může být až takový rozdíl, aby to nešlo?

Ona stačí třeba taková drobnost že místo H264 kodeku se použije kodek H265. Je to sice drobný rozdíl, ale když ten druhý kodek TV nepodporuje tak to ani upgradem firmware nevylepšíš, protože ten "procesor" co je v TV to nezvládne realtime dekódovat a obraz se bude trhat.Osobně doporučuji vykašlat se zatím na DVB-T2 a novou televizi nekupovat. Tedy pokud to není nutné protože stará přestala fungovat. Pokud si tedy ten luxus můžeš dovolit tak doporučuji novou TV koupit až tak za rok, to by už mělo být zcela jasné jak to bude.

Nutné to není. V tuhle chvíli žádná není. Ale čekat rok a pak zjistit, že se třeba nic nevyřešilo, by taky nebylo nejlepší. Kdybych nad tím uvažoval, jak by se to poté dalo případně řešit? Settopboxem?