» Poradna » Mobily

Televize LG - zapojení sluchátek

ZdravímKoupila jsem tátovi Televize LG 32LJ510U ... ale neni tam kam zapojit sluchátka... byla jsem v Okay prodejně a tam mě řekly, že neexistuje způsob jak to zapojit.Bluethu to nemá :( chci aby zvuk hrál pouze do sluchátek....Já mám svou vlastní tv ve svém pokoji tak nepotřebuji slyšet tu jeho. a rozhodně nechci aby jeho tv hrála pro celé město. Táta totiž hrozně špatně slyší.ocenila bych pomoc... díky moc.

Odpovědi na otázku

Mám obavy, že jediným řešením bude pořídit DAC převodník - připojí se na optický výstup televizoru a do něj se zapíchnou sluchátka: https://www.alza.cz/levne-dac-prevodniky/1885... . V Alze od 650,- a na Aliexpress od 5€ https://www.aliexpress.com/af/dac.html

a bude hrát zvuk pouze do sluchátek?

Bude. Bohužel pokud chceš donutit otce k tomu , aby se díval na televizi se sluchátky, tak se jeho sluch bude rychle zhoršovat.

To je naprosta kravina.

jemu 81 let a jeho sluch už je dávno zničený :( je hluchý na 85% :( takže pokud bude sledovat TV bez sluchátek máš představu jak to bude řvát na celé kolo. ted má sluchátka bezdratové s tím stojánkem..ale furt se do toho kupují baterky... takže kolem něj se válí tuna baterek. sluchátka jsou zapojené do setoboxu.. ale to je starej setobox... od UPC. budeme mít nový a tam možná bude jiné zapojení... i to je důvod proč chci sluchátka zapojit do tv. pokud to půjde bude to oki.

Jo, tohle znám, moje tchyne (bylo ji 92 když zemřela) na tom byla pred lety podobne, sousedi si uzili svoje. Tenkrát se bezdrátová sluchátka dala sehnat, sice obtížně, ale zase nebyl problém s připojením. A hodně jí pomohla. Jen většina jich byla infra, ta hrála jen kousek od televize. Pak jsme sehnali "radiová", to bylo jiné kafe... Dnes se jiná než BlueTooth těžko obstarávají.

přesně to je problém.. a dříve byly klasické tv a tam ta zdiřka na sluchátka byla.. táta jí měl.. ale odešla mu zdiřka (jak furt vyndaval a zandaval kablík aby o to nezakopnul) tak se to po letech opotřebovalo. a celkově ta tv byla strašně stará a předpokládám že i žrout elektriky.. tak jsem mu koupila novou..ale neinformovala jsem se pokud tam ta zdiřka na sluchátka je.. až ted jsem zjistila že vlastně prakticky na žádné tv neni. takže jsem mu koupila sluchátka se stojánkem.... ale jak říkám baterky jsou všude.. a zapojit do tv nemůžu protože to jde slyšet jeho tva moje sousedka? pani.. ale ta je víc hluchá než táta.. ona se dívá na tv a jak mám pokojíček u zdi kde začíná z druhé strany chodba... tak intenzivně slyším její tv když ležím v posteli. je to na blázinec... ale ted to asi nějak vyřešila.. protože dlouho je ticho... chápu že to ničí sluch.. ale jeho sluch už lepší nebude tak jako tak.. a sluchátko do ucha od doktora nosit nechce.. tlačí ho... ale stále mu říkám že by mu pomohlo slyšet tv mnohem líp... ale nedá si říct...

Neumím to posoudit, v mých sedmašedesáti letech mi i doktor říká, že mám uši jak netopejr , ale vím, že ani tchyně nechtěla "naslouchadlo" k televizi nosit. Ono stačilo otočit hlavu a síla zvuku se radikálně změnila. Což je nakonec vcelku logické. SLuchátkový výstup u televizoru se sice sehnat dá, ale je to dnes opravdu rarita raritovatá. Ovšem nějaký ten DAC je přijatelné řešení, Je to další výdaj, ale situaci vyřeší.

Rarita to určitě není. Téměř všechny TV střední a vyšší třídy umožňují připojit bezdrátová (bluetooth) sluchátka.

To bychom si nerozuměli, řeč není o sluchátkách obecně, ale o sluchátkách s 3,5mm jackem. A to dnes opravdu rarita je.

3.5mm tedy rarita u TV je, to je pravda. Nicméně TV s výstupem na sluchátka vždy patřily k menšině. Když už, tak TV se předpokládá připojení k nějakému externímu zařízení (zesilovač) a případný sluchátkový výstup se řeší až na tom zařízení.Pokud chcete k TV sluchátka, už pár let je běžné používat právě bluetooth. Chyba tazatelky je, že pokud je pro ni tato vlastnost klíčová, měla TV vybírat především podle tohoto parametru a ne to řešit až ex-post. Ještě mě napadá, pokud TV koupila před internet, může jí do 14 dnů vrátit a vybrat jinou, právě s podporou třeba bluetooth.

Ještě před několika lety měly všechny TV 3,5 Jack pro sluchátka. A je také neporovnatelně levnějsí a kvalitnější připojit k Hi-Fi soustavě TV přes tento konektor, než užívat všemožná udělátka. Asi koupím SONY Bravia, Ten 3,5 Jack má.

Bezdrátová sluchátka SONY jsme tatíkovi koupili také. Mají nabíjecí baterie. Po ukončení poslechu se jen postaví na stojánek a přes noc se dobíjí. Ráno jsou plně nabitá a připravená k použití. Žádný kabel. Dosah po celém domě. Existují i levnější, ale chtěl jsem spolehlivý výrobek. Důležité je, aby měla nabíjecí akumulátory. Pro připojení k TV se použije S/PDIF převodník z optiky na RCA (CINCH) konektory. Ty se pak propojí se základnovou stanicí sluchátek. Hlasitost poslechu si pak nastaví sám uživatel na sluchátkách.https://aukro.cz/audio-konvertor-digital-a... https://www.alza.cz/sony-mdr-rf895rk-d4846691... https://www.hama.cz/thomson-bezdratova-slucha... https://www.hama.cz/thomson-bezdratova-slucha...

Jo, nějaký ten toslink konvertor je asi jediné řešení při dnešní absenci sluchátkového výstupu téměř u všech televizorů.

Bohužel je to zamotaný kruh. Tím používáním sluchátek se ten sluch bohužel zhoršuje , zároveň chápu , že je těžké poslouchat hluk z vedlejší místnosti. Možná pořídit nějaké protihlukové dveře např. https://www.sepos.cz/oddeleni/810/protihlukove...

Protihlukové cokoli situaci neřeší. Ve dvě ráno, když je všude absolutní ticho řvoucí televizor přehluší každou zvukovou izolaci. A věřte, že i hodně slabě pronikající zvuk nedá usnout.

Tak to pomužou pouze špunty do uší . Problém je v tom , že ráno člověk neslyší budík. Rád bych pomohl , ale bohužel jinou radu neznám a nemám. Jsem sice odpůrce sluchátek , ale asi jinou možnost nemáte.

Nepomůžou, vyzkoušené. A spát se špunty do uší se dá možná jednu noc a ještě ne celou. Jo souhlasím a taky sluchátka nesnáším, ale tady se řešení prakticky nedá najít. Nakonec tenkrát (je to přeci jen už téměř deset let) i foniatr sluchátka pro tchýni doporučil. U ní byl navíc problém, že prakticky neslyšela nic nad tuším 1200Hz...

souhlasím... špunty nejsou řešení. a nemůžeme chtít po sousedech aby nosily špunty do uší aby se mohly vyspat.. jenom protože jeden člověk chce slyšet tv. a stěhovat se na samotu u lesa opravdu nemůžeme. navíc je hluchej na 85%.. víte co to je ztráta hluchoty na 85%?? to je hrozně moc...

Jojo, tohle opravdu nemá jednoduché řešení. A při takovéto ztrátě sluchu (tchyně měla zhruba stejné, možná i větší procento, ale především na středních a vyšších kmitočtech, nedalo se s ní prakticky ani mluvit) je již další degradace sluchu výrazně pomalejší. Běžná "naslochadla" pokud nestojí 10 a víc tisíc k poslechu televize nevyhovují a alespoň ta obyčejná sluchátka zase dotyčnou osobu alespoň trochu zase vrátí do života, což je v takto vysokém věku rozhodující.

protihlukové dveře? jak protihlukové dveře zabrání tomu, aby zvuk televize neslyšelo celé náměstí? stojím venku před barákem a jasně slyším jeho tv.... a nejsem sama.. a sousedi mu taky nebudou vděční... bydlí tady v baráku lidi kteří chodí do práce a chtějí se pořádně vyspat. a ne slyšet tv ve dvě ráno. a ostatně já taky ne.

To je tak, kdyz se kupuje bez rozmyslu.

Rady uz byly vicemene udeleny.Ale je to hezky apel na vsechny, nejdriv premyslejte, nez nakoupite!

Ono je to dneska těžké. Ještě v roce 2016 měly TV, konkretně SONY, výstup na 3,5 jack, ale volitelný. Sluchátka, subwoofer , a samozřejmě bluetooth. Pře 6 lety měl ještě Philips sluchátkový výstup a v menu pro něj nastavitelnou hlasitost. Dnes se už výrobci s tím nehrabou a sluchátka předpokládají přes bluetooth. Samozřejmě verze, s převodníkem z optiky, je možná a dost používaná.

Cvicne jsem si vyjel aktualne prodavane TV se sluchatkovym vystupem a je to mnoho stovek modelu ve vsech moznych uhloprickach a od vsech moznych vyrobcu.Nerikej, ze by si v tom byl problem vybrat TV "pro tatu".

já bych se zkusil domluvit na vrácení, resp. výměně za jiný model, který bude disponovat sluchátkovým výstupem

díky všem za vaše rady.. cením si toho

Já mám zase ten problém, ze tam ta sluchátka vůbec nemám zapojena, ale televize ustavicne píše, ze jsou zapojena ?? a nejde to nijak zrušit. Ani v nastavení proste nikde