» Poradna » Mobily

Televize a dvd přehrávač nepřehraje MP4

Ahoj, mám dotaz ohledně vhodného formátu pro přehrání přes USB v televizi a přehrání v DVD přehrávači. Jelikož mně televize (Samsung) nepřehrála video v AVI, převedl jsem ho do MP4, ale ani tento formát nenačte. Nenačte ho ani dvd přehrávač.V čem může být chyba? Je nějaký univerzalně přehrávatelný formát, se kterým si poradí všechny televize a DVD?Děkuji

Odpovědi na otázku

Přečíst si manuál, kde je většinou uvedeno jaké formáty dané zařízení umí přehrát ...

Blbost,ikdyž manuál říká Přehrává Divx,(třeba u Tv,BD,DVD),je to klam,jelikož Divx je kodek,ne formát!!!.Hodně lidí to neví a firmy na tom profitují.A spousta přehrávačů a tv tento kodek zabudovaný vůbec nemá a tím pádem si neporadí prakticky s ničím kromě Xvid(kodek formátu MPEG-4.).Takže vám všem radím,pokud si jdete koupit přehrávač nebo tv,vemte si sebou média,kde si nahrajte MKV,MP4 ......atd a tam si je přehrajte,tím pádem budete vědět zhruba co kupujete a nebudete překvapeni když doma vložíte datový nosič s určitým formátem do přístroje a.....ejhle!!!.ONO TO NEJEDE.,.....ale prodavač říkal že....ale ono je to tam napsaný....(že přehrává divx,mp4).A nedivte se,firmy totiž ví,že lidi tomu nerozumí,tak že rozum do hrsti.

Jednoznačně manuál prostudovat je nutno - to za tebe nikdo dělat nebude. Nicméně moje TV Samsung kontejner .avi podporuje s kodekem XViD.

Jiste, u DVD je tim formatem disk DVD-video, u TV pak odpovidajici format televizniho vysilani.Ostatni je podruzne a lisi se klidne zarizeni od zarizeni. Precti si specifikace, ale obavam se, ze jestli si myslis, ze "avi" je format videa, tak te k tomu jeste ceka trocha studia. Alespon zakla:https://cs.wikipedia.org/wiki/Multimedi%C3%A1ln%C3... https://cs.wikipedia.org/wiki/Kodek

Záleží, co v tom kontejneru mp4 nebo avi je. Pokud je uvnitř kodek (nebo kombinace kodeků videa a zvuku) který přehrávač nepodporuje, pouhé přehození kontejneru nepomůže, soubor se musí zkonvertovat. A do čeho? I to nejblbější zařízení "umí" kombinaci:kontejner: avivideokodek: xvidaudiokodek: mp3Programů ke konverzi jsou mraky a zdarma. Jedinou nevýhodou je, že konverze vždy sníží kvalitu, poměrně dlouho trvá a v neposlední řadě je nutnost vše konvertovat nepraktická..Takže je lepší si pořídit "krabičku" k TV která všechny formáty zvládne...

Nebo používat MPEG2, což zaručeně zvládne každý i ten nejstarší DVD přehrávač i televizor. Ovšem krom jiného to povede k dost velkým souborům (nebo velké ztrátě na kvalitě).

No tak krabičká na chytrou tv je zbytečná.Hodí se možná do nějaké hloupé nebo staré tv s lampovou obrazovkou.

Já mám univerzálně odzkoušené AVI dělané ve Freemake tímto nastavením:http://abload.de/img/freemake_avi_editor_p... Pokud TV nebo stolní DVD umí video z usb, tak tohle vždy zvládla přehrát. Ještě se mi nestalo, že by to nešlo přehrát. Jde ale o starší kodek a z HD videa to udělá SD, takže je vhodné si nechat původní videosoubor pokud je v HD.

jo, SW zdarma zde:http://www.freemake.com/cs/free_video_converter/a pro znalejší přidávám pro info, že tam mám nastavený kontejner AVI s MPEG-4 videem v XVID a stereo zvukem MP3 CBR.

Kontejner MP4 by měl obsahovat video v kodeku H264 a audio LC-AAC. Donedávna jiné audio nebral, dneska už vezme i DD 5.1, ale TV to většinou nepřehrají. Pro přehrávání v TV spíše experimentuj s kontejnerem MKV. S free softem MKVToolNix GUI, si rychle vyrobíš soubor .mkv, do kterého narveš lecos.

stolní DVD mu podle mne mkv nevezme a dost možná ani nic v HD. Otázka je, jak je stará TV, ale prarodiče maj třeba nějakou starou HD Ready, co prostě HD z usb neumí.

Do prastarých SD zařízení tedy už co tu bylo zmíněno kodek Xvid, klidně s bitrate lehce přes 1MBits/s MP3-CBR, a zabalit do AVI.

Staré TV mají USB také jen na aktualizaci software. Jednu takovou mám doma, a je to už HD,1080i a 100Hz.