» Poradna » Notebooky

Taktování

Mám tenhle stroj https://www.alza.cz/msi-ge70-2pl-266xcz-apach... . A ten by měl mít funkci že kliknutím přetaktuju procesor. Můžu se prosim zeptat jak na to? děkuju

Odpovědi na otázku

A k cemu je takova funkce dobra ? Takt se u notebooku meni dle zatizeni. A rozhodne by jsem moc nedoporucoval pretaktovavat notebook k vyzsim vykonum. Jinak pokud tuto funkci ma, vetsinou se to resi softwarove pomoci nejake utility dodane k notebooku. Pripadne by mela jit stahnout z webo vyrobce.

Takže se to nevyplati taktovat ?

Myslim ze tech par procent vykonu navic za cenu vysoke teploty notebooku proste nestoji. Muze si kazdy rikat co chce, ale vysoka teplota tomu proste vadi mnohem vic jak klasickemu PC ktere se dokaze uchladit mnohem snadneji. Ve vysledku se jenom snizi zivotnost toho stroje. Vetsinou jsou tyto Boosty jenom obchodni tah, ktery ma nalakat zakaznika.

dekuju za rady Mej pekny den

Napodobne.

Jesště jeden dotaz může google chrome využívat více procesoru než opera?

moze, najma v pripade takeho paskvilu akym je google chrome.

Procesoru nebo procesu ? Dnes to neni zadny problem aby nejaky prohlizec vyuzival vic vlaken.