Taktování i7 4770k

Dobrý den,potřeboval bych poradit s taktováním i7 4770k, kdy po upgradu a zformátování jsem měl problém s výkonem CPU, při benchmarcích jsem zjistil, že hodnoty jsou necelých 3GHz oproti základním 3,5GHz (BIOS byl restored default). Tak jsem hledal pár návodů a našel jsem po několika neúspěšných pokusech jeden, který mi dal 4GHz. Momentálně vypadá vše OK, ale potřebuji ověřit jestli v BIOSu mám vše nastavené správně, např. při taktování na 4,1GHz mi po pár minutách PC vždy spadne (nyní u 4GHz se tak neděje). Proto prosím o kontrolu uvedených hodnot a případně, na co si dát pozor - jestli mam něco vypnout či zapnout, jestli jsou voltage adekvátní atd.Printscreeny z BIOSU: http://leteckaposta.cz/786417744Díky za váš čas

Odpovědi na otázku

Procesor má T case 72 st.C, takže pouštět do něj napětí přes 1,25V- pokud chladíš vzduchem nedává valný smysl - procesor začne vkládat prázdné cykly a budeš mít sice frekvenci, ale ne výkon. Tak zase dej BIOS do základního nastavení a jen zvyšuj násobič. Měl by ses tak dostat někam ke 4,4 GHz při rozumné teplotě na rozvaděči tepla procesoru.