Taktování CPU E8400 z Biosu. Kde jsem udelal chybu ?

Dobry vecer. Taktoval jsem svuj CPU E8400 (2 jadro Intel) v prostredi Biosu desky Gigabyte EP45-UD3LR. Moje nastaveni:CPU Clock Ratio 9xCPU Host Clock Control - ENABLEDCPU Host Frequenzy - 400CPU Frequenzy 3,6 Ghz (400x9)Fine CPU Clock Ratio + 0,0C.I.A.2 - DISABLEDCPU V Core 1.25000 Vostatní mám na AUTOBIOS mi tedy ukazuje pretaktovani 3,6Ghz. Windows 7 64bit (All CPU Meter) ukazuje defaultních 3Ghz. K přetaktování zcela jiste nedoslo (lec v BIOSu to tak vypada) a ja se zcela laicky ptam co jsem v Biosu udelal spatne. Diky

Odpovědi na otázku

To se smí tohle "CPU E8400" taktovat?

Intel Core 2 Duo E8400 3,00Ghz*6M*1333

To jsi dobrý bál bych se na něco takového máknout a kolem jenom po špičkách aby mi to neumřelo, přece jen C2D i C2Q jsou dnes již "archivní" mašiny jak by řekl realPAVELKA což je profík přímo od XP5!

Archivní nejsou..., na E8400 se s přetaktováním dá hrát ještě spousta her. Můžeš vidět, že C2Q je dodoporučený procesor pro Call of Duty Ghost. Je pravda, že to je docela dobře optimalizovaná hra, ale nic to nemění na tom, že s tím ještě lze hrát, i s E8400.http://www.gamingbros.g6.cz/

Ne zcela, ale už bych je ničím nezatěžoval jak CPU tak speciálně desky! Nikdy.

3.6GHz by měl zvládnout...https://www.youtube.com/watch

Hlavně, pokud nevíš co měníš, tak to radši neměň, ten borec na videu vypadá, že ví co dělá...

archivni ano. ale sveho casu to byl jeden z nejlepe taktovatelnych CPU (neni zadny pametnik ?). nejde mi o 3,6 Ghz. jde o to, ze to nejde vubec. zkusim treba 3,2 Ghz. jen nevim proc se to ve Win nepohne. PS: chlazeni mam (doufam) dobre.

Duvod pretaktovani: odesla mi VGA. koupil jsem nVidii GTX660 a tento starsi CPU uz grafice nebude stacit. chtel jsem ho trochu popohnat, bo do socketu 775 uz novy CPU nesezenu (a na Aukru nemam odvahu).

Aby jsi nepohnal desku do šrotu dávej velkýho bacha.

dolph je obecně proti taktování, protože pro svou práci potřebuje 100% stabilní PC. OC je vždy riziko a zda do něj půjdeš, je jen na tobě. E8400 byl výborný CPU na OC. Ale k GTX 660 se obávám, že ti nebude stačit ani na 4GHz. K tomu by to chtělo alespoň nějaké Core 2 Quad s frekvencí minimálně 3GHz.

Já ho mám taktovaný na 3,6 a radila nám tenkrát místní legenda Lokomotiva:http://www.zive.cz/poradna/taktovanie---inte... (To jsem se ještě jmenoval František)

Pokud ti BIOS ukazuje 3,6GHz, tak jede na 3,6GHz. All CPU meter ukazuje jen výchozí frekvenci, takže i kdyby běžel na 10000GHz, tak tam bude stále 3GHz. Zkus se podívat třeba v CPU-Z.