» Poradna » Ostatní

Tabulka výpočet

Vytvořte tabulku, která vypočte počet rolí papírové tapety na vytapetování místnosti, kam vedou dveře 80 cm široké a 200 cm vysoké a je zde jedno okno velikosti 120 krát 140cm. Tapeta nepokrývá strop.Díky moc za všechny rady a spěchá

Odpovědi na otázku

Úkoly do školy se řeší se spolužáky, s rodiči nebo s učitelem. Mimochodem, tu tabulku máš mít udělanou v čem, v Excelu? To zdaleka nen jediný nástroj. Nebo to má být program, třeba v C#, VB...?

Excel, dělám to pro kamarádku , která si neví rady už jak na to ? Máš nějakou radu nepomohl by si mi ? Děkuji

No a v čem to teda má být dělané?

V Excelu , moc bych byl vděčnej za pomoc

Ani zadání neumíš pořádně napsat! JAKÉ jsou rozměry místnosti? Jsou rozměry místnosti proměnnými?! Počítá se třeba s futrama, nebo se bere jen "díra" (dtto okno)?!

Pozn.: Předpokládám, že tapety se nebudou lepit nejen na strop, ale ani na PODLAHU. Nebo je můj skromný předpoklad mylný?!To vypadá na nějakou ekonomku, nebo něco podobného.

ne nebudou se lepit na strop ani na podlahu máš pravdu.

To zadání sem dostal takto nic víc zkusím zjistit

Dveře mají futra, okna rám, ale FOFREM! Očekává se zítra sardel, což je jen dobře.

Nějaký návrhy teda moc prosím

předpoklad: plocha jiných prvků kromě stěn, dveří a okna je zanedbatelnádo buňky A1 zadat šířku místnostido buňky B1 zadat výšku místnostido buňky C1 zadat šířku dveřído buňky D1 zadat výšku dveřído buňky E1 zadat šířku oknado buňky F1 zadat výšku oknado buňky G1 zadat počet stěn místnostido buňky A3 napsat text celková plocha stěndo buňky A4 zadat vzorec: =A1×B1×G1do buňky C3 napsat text plocha dveřído buňky C4 zadat vzorec: =C1×D1do buňky E3 napsat text plocha oknado buňky E4 zadat vzorec: =E1×E2--------------------------------------------------do buňky A6 zadat text: potřebná plocha tapetydo buňky A7 zadat vzorec: =A4-C4-E4

upřesnění: počtem stěn místnosti je myšlen počet svislých stěn místnosti

ano chápu 4

a místnost má jaký počet stěn?

4 , máš nějaký řešení:) ? Díky

Do prvního sloupce zadat povrch zdí, do druhého sloupce vypočítat: první sloupec děleno povrchem tapet v jedné roli. Tím dostaneme mezi-výsledek. Mezivýsledek vynásobit 1.05, protože vždy když se tapetuje tak je nějaký odpad, tak aby nám pak kousek nechyběl. A nakonec hodnotu zaokrouhlit nahoru. Nelze si koupit půl role, ale vždy si jí kupuješ celou.

když neznáš šířku role tapety a rozměry místnosti, tak ti nepomůže ani svěcená voda na 99,9% jde o blbě opsané zadání domácího úkolu a na dělání DÚ ti tady zvysoka jebem

Já to dostal takto jen se snažím pomoct , není to můj ukol.

Je to jednoduchá geometrie základní školy, stačí ti na to obsahy obdélníků. A dát do vzorečků v Excelu je taky naprostý základ. Jestli si s tímto kamarádka ani ty nevíte rady a nejste schopní ukázat co jste zatím v úkolu udělali a na čem jste se zasekli, tak bohužel...

A když by jsme si to vymyslely ty rozměry ?

Vy jste také žena opačného pohlaví?Co jste dosud nepochopil, že zadání není úplné? Jinak je to běžná slovní úloha tak sotva pro 6. ročník ZDŠ a pouze s převodem do tabulkového procesoru, místo větné odpovědi.

Vím že není úplné proto píšu aby jsme si ty rozměry zbylý vymyslely. No a matika jde mimo mě a s excelem mám malé zkušenosti

"...unregistered 89.103.235.--- | 20. 1. 2016 19:37a místnost má jaký počet stěn?..." "...VH 86.49.174.--- | 20. 1. 2016 19:414 , máš nějaký řešení:) ? Díky..."A trošku výše je co?!

zadání není úplné pouze pro numerický výpočet,pro symbolický výpočet je zadání úplné

Proto jsem se jej ptal, zda jde o proměnné. Jen jsem zvědav, jak algoritmus bude vyučujícímu vysvětlovat.

Bohužel já to dostal před hodinou to zadání a matika jde úplně mimo mě. Takže sem vděčnej za nějakej postup hmatatelnej.

Prosím vás chlapy máte nějaké jakékoli řešení ikdyby nemělo být zrovna logické a s nějakým postupem ? Děkuji moc kdyby mě netlačil čas tak tomu dám mnohem víc ale nemohu za to

Děkuji mnohokrát vážně

Takže už jen zbývá do výpočtu zahrnout přesahy na problematických místech a hodnotu periody opakování vzorku.

Mimochodem, ta tabulka je do češtiny lokalizovaného Excelu, potažmo MSO?Jde mi o to, zda funkce jste zadával počeštěné: http://www.zive.cz/poradna/pomoc-s-ukolem-do... .

A nešlo by to řešit derivací? Pamatuji, že za našich mladých let to bejvávalo v zápočtových zkouškách z matematiky. Jo a nepočítala se místnost, ale velikost papíru na vyrobení víka krabice.

Nebylo to náhodou ve vztahu co největší objem, nebo spíše zadaný objem a co nejmenší plocha?