» Poradna » Mobily

Tablet do 6000

Nějaký tablet do 6000 na běžné věci... Twitch, filmy, internet, hudba,Word a Excel... Na tabletu budu hrát jen jedinou hru Heartstone a nic náročnějšího co bych hrál... Zaujala mě řada YOGA od Lenova. Ale nechápu jednu věc tento tablet z řády 2 https://www.euronics.cz/dotykovy-tablet-lenovo-yog a-2-8-32gb-anypen-cerny-lnv59439892/p397735/ je levnější než z řady 3 https://www.czc.cz/lenovo-yoga-3-8-16gb-cern... 82/produkt... Kde je pokrok ? z fullHD je HD a Intel se změnil na Qualcomm... Kromě výdrže která je logicky vyšší kvůli HD rozlišení který žere méně a 2GB RAM sníženo na 1GB... Tak co je lepší kromě výdrže. Já tam pokrok nevidím ale možná se mýlím... Nebo pokud najdete lepší...

Odpovědi na otázku

este ma napadlo ze skryta logika veci je v tom, ze Microsoft Windows tablet nikto nechce kupit.. chapes ?

1. porovnavas Android versus Microsoftsiel by som do verzie s Intel a fullHD.logiku v cenach voci vybave nikdy nehladaj, nesali ta zrak, je to tak :D

Podívej se na https://www.alza.cz/nvidia-shield-tablet-k1-d... , taky jsem uvažoval Lenovu , ale pak jsem vzal tu Nvidiu a max spokojenost.

Nabíječku jsi musel dokupovat za 600 ? nebo ti vystačila nějaká doma ?

Nabíječka je snad u toho ne? Teda pokud ji Alza nesebrala. Nebral bych nic co má méně jak 2GB RAM a v takovém případě už je jedno co vybereš, protože to zvládne vše co potřebuješ

Jsem se právě koukal a v balení je pouze tablet a nic jiného nabíječka se kupuje za 600.

Máš pravdu díval jsem se i na stránky výrobce. To jsem ještě neviděl a osobně bych je nakopnul a koupil nějaký jiný

Původní Nvidia Shield tablet se prodával jako komplet s joypadem, nabíječkou, krytem a stylusem za cca 8 a půl litru, ta strategie, kdy se prodává všechno zvlášť, není tak úplně špatná, protože za 5 a půl litru lepší osmipalcový tablet s Androidem nekoupíš, slušnou nabíječku má snad každý od nějakého staršího founu a joypad s otazníkem, sice jsem si ho v nadšení taky přikoupil, ale využití minimální.

Já jsem ji sice dokoupil, ale úplně zbytečně, stačí kvalitní, kterou mám např. od Sony Xperie nebo od Nexusu 7. Na obou se dobije +- stejně rychle jako na té dokupované.

Pro Windows bude paměť 32 GB málo, už se tu řešilo - je to neštěstí.Pod 2/16 - 32 GB paměti bych nešel.Mimo zmiňované tablety přichází do úvahy ještě ZenPad od Asusu, otázkou je, jakou uhlopříčku a výbavu má tablet mít.Mimochodem, osobně bych se Lenovu vyhnul obloukem.

8 Palců...

Asus mam mobil.. Jsem s ním celkem spokojený až na obrovské množství předinstalovaných appek... A záhadně se zabírající RAM které vyčistím pouze restartem tak 2x do týdne...

V každým případě ho objednejte na netu ať ho můžete ve 14 denní lhůtě vrátit, pokud nebude vyhovovat.Pokud má sloužit na net tak ta desítka bude asi lepší, s těmi aplikacemi bych to tak tragicky neviděl, protože tablet, pokud se nepoužívá je lepší vypínat ho uplně, (to není telefon co musí být na přijmu) jinak se sám vybijí a je nutný ho pořád nabíjet (což docela otravovalo).

Ty yogy jsou skvělý - perfektní výdrž, dobře se drží, pěkný displej a za necelých 5 tisíc máš tablet s windows, je tam ještě na rok Office, displej anypen, stojánek. Naprosto skvělý za ty peníze a mohu doporučit.Ano budou ti tu říkat že pro windows potřebuješ 100GB disk a 100GB RAM, nesmysl, odebereš pár aplikací a na tablet předpokládám nebudeš instalovat gigové aplikace. Pro představu proč třeba tablet s Windows - já na tom Yoga mám plnohodnotný Chrome sesynchronizovaný se všema doplňkama co mám v PC, několik záložek a naprosto OK, ano windows využíjí RAM na PC klidně 8GB, využijí když je, ale zkus si schválně někde tablet s windows a 1GB RAM, uvidíš že ačkoli je to fakt málo, tak to jde. Office a net o 2-4 záložkách úplně v pohodě a 2GB je pro tabletovou práci naprosto dostačující. Mám tam třeba i Zoner photo studio, né ty androidové rádoby foto editory. Pokud řešíš peníze a chceš za to dostat i konstrukčně kvalitní tablet, tak jdi do toho. Z nouze ti zastoupí noťas, což nic s Androidem nezastoupí. Proč mít výdrž 10 hodin když může být 15, proč kupovat kryt se stojánkem když to může mít stojánek, proč řešit nějaký speciální stylus když díky anypen můžešpoužít co je při ruce, třeba vypsanou propisku. Proč hledat nějaké co nejpoužitelnější alternativy k aplikacím co máš v PC když můžeš použít přímo ty aplikace. A tak bych mohl pokračovat. Samozřejmě nemůžeš na tom bláznit, hry možná nějaký starší hodně nenáročný, grafický editory, CAD apod. vůbec ale kvůli tomu to asi nebudeš chtít.