» Poradna » Mobily

Tablet a karta SD

Dobrý večer. Nevím kde se už zeptat, nikdo neví a tak to zkusím tady. Dostala jsem k narozkám tablet, ale to není podstatné. Vložím do toho tabletu SD kartu a ve správci zařízení (mám stažený manažer souborů) je karta SD vidět se správnou velikostí 16GB. Pokud ale otveřu NASTAVENÍ -> APLIKACE a záložku Karta SD mám dole v pruhu informaci že je využito na kartě SD 2,4 GB a volné místo 2,3 GB. Dost mě zaráží , že ačkoliv je SD karta o velikosti 16GB udává tyto hodnoty. právě v tomto nastavení jak jsem popsala . Můžete mi někdo poradit co s tím? Mám ji nějak zformátovat nebo tak něco? Tablet je to Lenovo A20 8-50F s interním ložištěm 8GB a RAM má 1GB.SD karta je 10rychlostní Kingston. Děkuji a přeji hezký večer. Monika.

Odpovědi na otázku

To je volná vnitřní paměť. (Některé) tablety to blbě označují jako "karta SD" - zřejmě z historických důvodů. Vše je tedy v pořádku.

U mne to Total Commander ukazuje jako:Karta SD/storage/emulated/0 což je vnitřní paměť telefonu a pak tam mám:Karta SD (2)/storage/extSdCardcož už je ta přidaná microSD karta. Mrkni na to u sebe, nejspíš to bude stejné.

Neznám tablet v multiphone tuknu do kolečka Nastavení, přepnu uložiště pam karta a ukaže se mi její stav. Co máš uvedeni by měla být pamět tabletu jak piše výše

Ještě jednou dobrý večer. V úložišti mi v přehledu zařízení píše vnitřní pamět 8 GB a externí - ta SD karta píše taky správně že se jedná o 16GB kartu. Ale chci-li přesouvat aplikace na kartu tak v nastavení->aplikace a záložka Karta SD tam už těch 16GB není jen v suma sumárum celkem jen těch 2,5 obsazený a 2,6 volných což je blbost ale výše jsem se dočetla že to mám teda ignorovat a tak zachovám asi klid...... budu muset hezký večer a děkuju všem za reakce

Proč si spousta lidí myslí, že Karta SD je ta co se vkládá do šuplíku. Pokud ji vytáhneš tak stav bude stejný - že jo. To proto, že je to označení vnitřního úložiště. Tak jak Ti to zde vysvětlují. Musíš tam mít nějaké označení pro externí úložiště, což je ta microSD karta. Stáhni si Disky, SD karty a skladování. Tak se ta aplikace jmenuje a tam to poznáš.

ok díky