» Poradna » Počítačové sítě

T-Mobile modem: jak omezit rychlost na portech?

redaktor Živě.cz |  | Microsoft Windows 10 Chrome 73.0.3683.103

Zdravím všechny,mám od T-Mobilu modem VMG3312-T20A a chtěl bych vědět, zda, případně jak lze nastavit omezení rychlosti na jednotlivé porty. Například: LAN1 bude mít 50 %, LAN2 a LAN3 po 25 % (s tím, že když bude připojený jen jeden, může mít 100 %).Jde to nějak?Díky za každou radu.Karel

Odpovědi na otázku

Nějak to určitě půjde, viz. https://prodotti.zyxel.it/USERSGUIDE/VMG3312-T20A.pdfA nebo zkus ssh a htb ( https://www.root.cz/clanky/htb-jemny-uvod/ ) nastavit ručně.

redaktor Živě.cz |  | Microsoft Windows 10 Chrome 73.0.3683.103

No, manuál jsem samozřejmě studoval, ale tohle jsem tam nenašel

Kapitola 10, QoS...

Co si od toho slibujete?U takového modemu snad jedině přes politiku QOS - různá nastavení pro hry, web, streamovaná média ...

redaktor Živě.cz |  | Microsoft Windows 10 Chrome 73.0.3683.103

No, očekával bych od toho to, že když například všechny čtyři počítače začnou stahovat, bude mít ten na portu 1 nejvyšší rychlost (řekněme 50 %) a ty zbývající si rozdělí zbytek.

Obávám se, že u tohoto typu routeru toho nedocílíte. Musel byste mít nějaký SW programovatelný, např. Mikrotik.Leda že byste se omezil na rozlišení provozu podle QOS.