» Poradna » Windows (a jiné OS)

Systém BIOS nemá požadovanú licenciu

Dobrý den,chcel by som požiadať o menšiu pomoc.Som síce pokročilý používateľ ale s takýmto problémom som sa ešte nestretol(Systém BIOS nemá požadovanú licenciu).Ukázalo sa to ked som zadal kod Product Key,klúč bol ale správny.Chcel by som to vyriešiť bez preinštalovania systému Windows a pod.Ospravedlnujem sa za neskúsenosť,aj ked som pokročilý používateľ.Ďakujem za odpovede.

Odpovědi na otázku

Aktivuj po telefonu (plechová huba).

existuje aj app, ktorá to z BIOSu vie prečítať

můžeš nějak víc upřesnit co máš za problém? při čem se ti ta hláška objevuje? proč musíš aktivovat windows? co jsi dělal před tím? jedná se o windows 8?

a ještě jedna věc - ta chybová hláška co jsi napsal je skutečně celá?

No mám Windows 7 Home Premium a dole na paneli úloh sa mi každú hodinku objaví bublinka s textom:Systém Windows nie je pravý.Kliknutím na toto hlásenie zobrazíte informácie.Kliknem a ukáže sa:Asi ste sa stali obeťou falšovania softvéru-Naozaj to tak napíše.Ziadajte legálny Microsoft softvér.No ja len či sa to nedá zmeniť zadaním legálneho,správneho klúču

Systém BIOS?! Vůbec nejsi pokročilý uživatel, promiň. Popiš problém podrobněji, je to nějaké zmatené.

Ale no tak. BIOS basic input output Systém.

Jo sorry, máš pravdu, to jsem si neuvědomil. Pozastavit bych se mohl pouze v případě operační systém BIOS.

Ked v biose deaktivujes funkciu "secure boot" tak to robi tiez?

Autor:QW11:Dobrý nápad,určite to skúsim

Ludia,vážim si toho že mi tu píšete užitočné odpovede,začo vám veľmi ďakujem,ale proste tomu nechápem,tak som sa rozhodol že najlepšie by bolo ak by ste mi poskytli nejaký link na videjko ako na to teda tutoriál(Linky s vírusmi a škodlivým softvérom ignorujem).Budem sa snažiť pochopiť čo najviac,čo asi aj budem.Ďakujem za linky a pomoc!

v tom případě by bylo daleko lepší a jednoduší pro obě strany aby ses obrátil na nějakého odborníka který problém vyřeší přímo. myslím že si tím všichni ušetříme čas ...

Zrejme pouzivas aktivaci pomoci OA2.1. At uz legalni od vyrobce, nebo samodomo vyroby. Tzn. v BIOSu je vlozeny marker OEM vyrobce (Lenovo, Acer ...). Ve Windows7 musi byt naimportovany certifikat tehoz vyrobce. Pokud jsou tyto dva udaje spravne, system se automaticky zaktivuje. Nekdy dochazi k problemum po stazeni aktualizaci, nebo hlubsim zasahum do systemu, ktere narusi kontrolu aktivace (probiha neustale). Dalsi moznou pricinou je prepaleni BIOSu na jinou verzi, napr, stazenou z netu. Ta samozrejme zmineny marker neobsahuje a system se odaktivuje s uvedenymi problemy. Marker i certifikat overis napr. toolsou SLIC Toolkit. Pokud je vse ok, pak je neco rozbiteho ve Windows. Zkus zadat z prikazove radky jako administrator prikat "Slui", co to udela.