» Poradna » Mobily

Systém android na tabletu - "Probíhá restartování" - přetížení RAM

Dobrý den,po pár měsících bezproblémového používání tabletu Lenovo IdeaTabA1000-F (verze Androidu 4.1.2) se začal systém chovat divně.Čerstvě zapnutý tablet žere cca 300 MB RAM (z 1 GB) přičemž běží všechny procesy, služby a procesy na pozadí, které v tabletu jsou nainstalovány.Pokud ale zapnu nějakou náročnější aplikaci (např. hru), tak po ukončení hry a spuštění nové hry systém spadne s hláškou "Low memory" - do proseců, služeb a procesů na pozadí nic nepřibude přesto se vytížení RAM vyšplhá až na 890 MB (bez viditelného důvodu).Zkoušel jsem uvést tablet do továrního nastavení, ale problém se objevil znovu. Nainstaloval jsem mnohém méně žroutů RAM, ale přesto se chová systém stejně. (po spuštění náročnější aplikace a vypnutí aplikace se RAM vyšplhá až na okraj únosnosti) Čištění Clean Masterem pomůže tak o 50 MB, což nijak neřeší problém. Restartovat neustále tablet po zahrání nějaké hry se mi nechce.Většinou se restartují systémové aplikace s hláškou "Probíhá restartování 0 MB" u aplikací com.android.factoryservice, Služby Google, Nastavení, Device Management.Po sečtení MB u všech procesů a služeb a procesů na pozadí se dostanu na číslo cca 250 MB přesto RAM je vytížena cca na 850 MB.Tablet Lenovo IdeaTabA1000-F, verze androidu 4.1.2, verze jádra 3.4.0, aktuální verze updatu.Uvítám jakoukoliv radu krom koupě nového tabletu toto se musí vyřešit nebo odůvodnit děkuji

Odpovědi na otázku

Pořiď si android assistenta.Já sám ho používám už několik let a spokojenost.Před půl rokem si dcera pořídila tablet čtyř jádro 1giga ram.Byl jsem překvapen kolik hovadin se spouští při startu. Tak jsem jí asistenta nainstaloval a je klid.Dá se tam nastavit hromadavěcí,např spouštění aplikací (a nebo také ne) po startu.Ram boost (v tebou daných intervalech uvolňuje ram),záloha aplikací a hromada jiných funkcí.

Díky, stahl jsem si PRO verzi a funguje skvěle za 20kc a problém je vyřešen ještě jednou diky

priste nekupuj lenovo

Co s tim ma co společnyho lenovo?Mam už ani nevím kolikatej telefon od lenova,tablet a fakt o hardware to není.Na blbym A 660 co jsem kdysi měl jsem provozoval přes 130 aplikací nainstalovanych stabilně,max bylo kolem 150,jo je fakt že link2sd,Xposed s modulama a to je vše,nemusiš dat ani kačku za žadnej programek a paměti maš že neviš co s ní.

Mám naprosto stejný problém a objevuje se mi to samé trhám si z toho vlasy na hlavě,zkoušim různé apky a stále nerozjedu skoro ani video