» Poradna » Počítačové sítě

Synology DS216j nebo WD My Cloud EX2

čau chtěl bych si pořídit NAS ale nevím který z těchto dvou (nebo nějaký jiný do 5000 bez disku) budu hlavně používat pro zálohu lékářské kartotéky,fotek a pro plex media server

Odpovědi na otázku

NASů WD jsem viděl pár a vždycky to byla parodie. Synology má modulární os DSM kterej má nespočet funkcí a možností. WD je proti tomu jen hračka pro děti. Je to jako porovnávat Fabii a Mercedes.. jasně... obě jsou to auta a mají motor.. dovezou tě do cíle

Mám MyCloud EX 2 a funguje dobře. Jediný menší problém nastal když jsem rebuildoval RAID tak z nějakého důvodu má hrozně nízko nastavený I/O limit na ten rebuild, takže to jelo šíleně pomalu. Ale připojil jsem se normálně přes konzoli do shellu, nastavení kernelu změnil a už to jelo.Podle mě pro nenáročného uživatele je to víceméně jedno, pro náročného a znalého co je ochotný a schopný si s tím hrát nabídne Synology víc možností.

no jasně.. základní funkce WD plní (asi i dobře), ale co když časem budeš chtít zprovoznit z nějakého důvodu některou z desítek funkcí kterou ti Synology nabízí zdarma.. ten systém se vyvíjí a piluje léta k dokonalosti, zatímco u WD a dalších značek je to jednorázovka po který se za 2 roky slehne zem a spatlaj si zas něco jinýho.WD stačí, ale pokud můžeš mít za +/- stejnou cenu Synology / Qnap tak platit za NAS WD moc nedává smysl..