Synlogy DS214 a jeho rozšíření úložiště

Zdar, mám NASku Synology DS214. Mám ji na zálohování dat (po domácí síti) - jsem blázen do hudby. Uvnitř ní mám 2x1TB HDD. Mňo, a mám málo místa a potřeboval bych ho rozšířit. Co navrhujete jako nejlevnější řešení?Nechce se mi kupovat větší disky, chci zachovat stávající řešení. Napadlo mě, dal by se připojit nějaký ext. disk? Pokud ano, dalo by se v NASce nějak nastavit, aby zálohoval i na něj? Nebo napadá vás něco jiného? Díky!!

Odpovědi na otázku

ZDAR! V případě, že nechceš měnit ty prtavé disky za vetší asi jediná možnost bude (jak říkáš) připojit externí disk. po zapojení by se ti v DSMku mělo nahoře v pravo (myslím že přímo vedle notifikací objevit další ikonka signalizující připojení externího disku) Často to nedělám tak že z hlavy si to nepamatuju ale pokud byl disk zformátovaný asi další zásah nebude třeba. Myslím že by jsi měl normálně vidět další svazek. Já osobně to používám ve firmě kde jsou dva NASy (NASy zálohují stanice, a NASy zálohuji na externí disky, které časem jak se zaplní odpojím a zapojím nový.

A ten externí disk by bylo asi dobré koupit ten, kde vevnitř jsou 2xHDD v raidu, že? Takže jen připojím a není třeba dalšího nastavování? Díky!

Vyměnit stávající disky za nové větší je efektivní řešení, cokoli jinak je dražší a méně blbovzdorné.

Jedine spravne reseni je vymena disku za vetsi.

No a externí disk, kde vevnitř jsou 2xHDD v raidu a propojit to usb 3.0 by nebylo levnější a lepší řešení?

Nic takovýho nekoupíš, pokud teda nechceš kupovat druhý NAS

Ale koupí :) Třeba https://www.alza.cz/silverstone-ts432u-d45493... Otázka je, zda se mu ta investice vyplatí.

Dobrej forSamotný Synology DS216se stojí polovinu tohohle krámu

Ne, nebylo.

Něco takového tě vyjde dráž a bude to kravina.Prostě kup dva větší disky a postupně je vyměň. Nejdříve jeden a počkej na obnovu (data se zkopírují z prvního na druhý), pak druhý a zase počkej na obnovu. Pak se se zvětší prostor podle nových disků. Teď nevím zda se to udělá automaticky nebo to musíš nastavit ručně, na to se mrkni do návodu.Před výměnou si data samozřejmě raději zálohuj. Při zvětšování uložiště bys o ně neměl přijít, ale nemá smysl riskovat.Staré důkladně vymaž a prodej. Litr za ně dostaneš bez problémů, možná i víc.