» Poradna » Web a internet

Synchronizace záložek google

Zdravím Vás. Po přeinstalaci systému jsem si standardně jako již několikrát stáhnul google chrome a po přihlášení na svůj účet jsem si synchronizoval záložky a uložená hesla na googlu. Problém je v tom, že záložky a hesla jsou cizího člověka. Vidím jeho hesla a přihlašovací údaje na různé stránky včetně bankovnictví. Moje záložky a hesla nikde. Přitom účet je můj a den před tím vše funkční bez problémů. Zkoušeno i na jiném PC a stejný problém. Online podpora googlu nikde, pouze FAQ fórum. Nějaké rady? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Že by se google nějak pomotaly záznamy? No každopádně s tím asi nemáš moc co dělat. Zkusil bych Chrome odinstalovat a znovu nainstalovat a přihlásit, jestli se to bude opakovat. Bohužel, k žádné živé podpoře se u Google nedostaneš, ta firma je natolik velká a jejich produkty používá takové množství lidí, že by podpora neustále byla totálně zaplavena banálními a nesmyslnými dotazy a není šance mít oddělení, které by zvládlo se v tom prohrabat a věnovat se opravdu důležitým problémům. Takže na všechny běžné problémy mají automatické nástroje, ale pokud se vyskytne nějaký netypický problém, tak to většinou je neřešitelné. A obávám se, že tvůj problém patří do druhé kategorie. Takže jestli se to neopraví opětovnou instalací, tak asi budeš v háji. Spoléhat na bezplatnou službu se někdy moc nevyplácí. Já to tedy dělám taky, ale samozřejmě důežitá data mám uložena i jinde. A ty můžeš jen doufat, že tvoje záložky i s hesly nemá teď někdo jiný...

Zkoušel jsem přeinstalovat, ale bohužel problém trvá. Přesto díky za info. Tak nějak jsem i předpokládal, že to dopadne. Jen mě trochu zaráží, že zas tak banální problém to není a nikde nenajdeš odpověď. Zkusím ještě kouknout na zahraniční fóra, ale bojím se, že úspěšný nebudu.

Právě, není to banální problém a asi se vyskytuje tak vzácně, ýe na to google nepamatuje v automatizované podpoře. A k živému technikovi se bohužel nikde neproklikáš. Takže jedině čekat, jestli si jejich automatické kontrolní mechanismy té chyby všimnou a samy to nareportují administrátorům.

napadá mně - nemohlo se stát, že jste se někde přihlásil do "něčího" google chrome? Jednou jsem takhle "unesl" oblíbené položky atd.. z "klientova" počítače - přihlásil jsem se, nasynchronizoval - (čímž jsem si do svého účtu přenesl jeho nastavení - on neměl google účet v chrome připojen) - smazal počítač, přeinstaloval (nemělo to cenu zachraňovat) - a doma jsem se divil, proč mám oblíbený položky plný... řekněme plevele ;+)

Nepřihlašoval jsem se nikde jinde než doma. Pokud nejsem doma, tak jsem na mobilu.

Wow tak toto je zaujimave. Daj nam potom vediet, ako to cele dopadlo.Snad google neposkytuje nase udaje nahodne kade komu...To by bolo celkom radikalny prus3r.

Odešli zpětnou vazbu a pořádně jim tam popiš problém.

Zpětnou vazbu jsem poslal a hned po odeslání mi bylo autamaticky vygenerováno, že osobně mi nikdo nenapíše, ale že děkují za můj názor.

1. Založit nový účet.2. Odpojit internet.3. Obnovit profil Chromu ze zálohy (složka C:\Users\Uživatel\AppData\Local\Google\Chrome\User Data)4. Spustit Chrome (internet stále odpojený!!), jít do nastavení, odhlásit se ze starého účtu.5. Připojit internet, přihlásit se k novému účtu - data budou synchronizována do nového účtu.6. Změnit si pro jistotu všechna hesla.

Ačkoli je váš příspěvek rok starý, připíší i svou dnešní zkušenost. Rozbalila jsem nový, zdůrazňují nový notebook. Stáhla si Chrome a přihlásila se v něm ke svému Google účtu. Po chvíli vidím, že záložek v něm mám podivuhodné moc. Po chvíli jsem zjistila, že nejenže společně s mými záložkami jsou mezi nimi i manželovy, ale vyjel mi i seznam jeho uložených hesel snad ke všem účtům, které má Samozřejmě, že jsem věc nezneužila. Naopak mu to oznámila. Nicméně tomu nerozumím ani já, ani on. Na jeho PC ani mobilu jsem se nikdy nepřihlásovala. Problém trvá i po reinstalaci Chromu. Nikde nemohu najít k tématu žádný komentář, ani návod, jak se problému zbavit. Vidím zmínku jen zde, a to také bez uspokojivě odpovědi. Ale aspoň vím, že nejsem sama. Jak je to mozne? A co s tím?