» Poradna » Windows (a jiné OS)

Symboly na display win7 vsechny stejne-ale oteviraji se spravne

Ahoj,po reinstalaci WIN 7 se mi zobrazuji na plose vsechny symboly treba od office, PDF, JPG ...atd. stejne. Takze nepoznam, ktery symbol co je.Kdyz ale na ne kliknu, otevrou se spravne v tom kterem programu.Jak jim mohu priradit spravne ikony?Diky.

Odpovědi na otázku

Pokud nevíš takovou blbost tak Windows nepoužívej.

Prekousni to prosim a pomoz mi.

asociácie

Asi je problém se souborem IconCache.db . Návod na řešení je na stránce https://support.microsoft.com/en-us/kb/2635447

Diky za radu. Zkusil jsem to ale nepomohlo to. Stale nelze rozeznat symbol zkratky texu v odt a treba v pdf...Takze na vse musim klikat a bud otevrit, nebo ve vlastnostech zjistit koncovku.

Zkusit znovu přiřadit přípony dokumentů (asociace) k odpovídajícím programům - návod je dole na této stránce (Method 2: Restore file associations): https://support.microsoft.com/en-us/kb/2422299

Podívej se sem:To Manually Rebuild the Icon Cache using the Command Prompt 1. Close and save anything that you are working on. This command will kill explorer and restart the computer when completed.2. Open a command prompt in Windows 7 or Windows 8.3. In the command prompt, Copy and paste each command line below exactly as is one at a time and press enter after each command.WARNING: The last command will restart the computer, so be sure to close and save anything that you are working on first. ie4uinit.exe -ClearIconCachetaskkill /IM explorer.exe /FDEL "%localappdata%\IconCache.db" /ADEL "%localappdata%\Microsoft\Windows\Explorer\iconcache*" /Ashutdown /r /f /t 004. The IconCache.db file has now been rebuilt.5. If the icons are still not displaying properly, then download and merge the ICO option in this tutorial for Windows 7 or Windows 8 to restore the default associations of .ico (icon) files.

Je s podivem, že tato chyba s ikonami zástupců na ploše je stále ve všech verzí Windows od první verze až po poslední. Microsoft prostě na uživatele hází bobek. Arogantní hlupáci.

Diky i za tento navod.Bohuzel s mymi znalostmi si na to nemohu troufnout.

Ale jen se do toho pusť, nic na tom není:Otevři Přík. řádek jako správce (pravoklik > otevřít jako správce)Napiš tam postupně (po jednom) ty příkazy a pokaždé zmáčkni enter.

Tak jsem se do toho prece jen dal.Bohuzel, vysledek je stale stejny.Nasel jsem i jine navody, napr. MicrosoftFixit.maintenance.RNP.Run,zkusil jsem i nekolikrat obnovit cache icon i pomoci bat Rebuild_Icon_Cache ale ikony zustavaji opticky naprosto stejne.Byla by jeste nejaka nova idea, v cem to vezi?

Každému zástupci lze ve vlastnostech přiřadit libovolnou ikonu. Obvykle je ta ikona obsažena v .exe souboru programu který ten zástupce spouští.Takže pokud nemáš těch zástupců několik set, lze jim ikonu přiřadit jednotlivě.Taky můžeš zástupce smazat a vytvořit nového...

Kdyz kliknu napriklad na vlastnosti zastupce .odt, zjevi se mi v otevrenem okne vlastnosti sparvna barevna ikona.To same u pdf. Presne ty ikony by se meli ukazat na plose, o co se ovsem marne snazim.Prirazeni je tedy spravne, ukazuje se opticky ale jen v okne vlastnostech. Jak to dostat na plochu?

Použij malý trik. Klikni na "změnit ikonu" ale vyber zase tu samou.Hned to na jednom zástupci zkus a dej vědět.

Bohuzel, nekolikrat jsem zmenil ale zustava trvrdohlave ta puvodni. Za chvilku tu dam odkaz na screenshot...

Tak některého zástupce smázni a vytvoř ho znova.

Ty "symboly" se snad ještě dosud jmenují "ikony", nebo se snad něco změnilo?"...po reinstalaci WIN 7..." Ta se asi "povedla", jak třeba řádné ovladače v řádném pořadí? A co třeba aplikační programy, ty byly řádně nainstalovány?

vse ostatni se zda byt v poradku...

Někomu fungoval tento postup:Nainstalovat program IconPackager ( http://www.stardock.com/products/iconpackager/ ). Nastavit v něm nějaký balíček ikon, potom v něm ikony nastavit zpět na standardní ikony. Když se objeví standardní ikony, tak IconPackager odinstalovat.

marne se pokousim dotat jejich zpravu na email pro download...

Ikonpackager lze stáhnout i z této stránky : http://www.stahuj.centrum.cz/uprava_plochy/ikony_kurzo...

http://www.imagebam.com/image/ecd9c2469474958Tak to vypada u mne. Vlevo ikona na plose.(mam nemecky win)

1. Použij tuto utilitku http://www.thewindowsclub.com/rebuild-corrupt-icon-cach... 2. Kdes ty Win. upirátil? Pokud nebyla instalačka čistá, zde máš výsledek......

neupiratil mam original nemecky Dell Vostro utilitku pouziji a poreferuji

Dobrý den. S ikonami zřejmě neporadím, ale mohu Vám, poradit, jak vidět příponu bez zdlouhavého zkoumání. V české verzi windows je to v nabídce "Možnosti složky", záložka "zobrazení," kde je třeba zrušit označení u "skrýt příponu souborů známých typů"

HURAAATo bylo ono !I kdyz jsem to nastaveni jiz drive aktivoval i deaktivoval, tentoktate to funguje a vse zase v poradku !!!!Mnoho diku !!!!!

Takze ani tento pokus o rebuild NEpomohl !U certa uz nevim, v cem muze byt problem...

Zkusil bych toto:V Ovládacích panelech - Zobrazení změnit velikost fontu textu a ikon ze 100 % na 125%. Potom se odhlásit a restartovat počítač. Pokud se potom objevily ikony se správným obrázkem, tak kliknout na plochu pravým tlačítkem myši a nastavit Zobrazení - Malé ikony.

Jane, ani to bohuzel nepomohlo....

Na tvém obrázku je velikost ikonky na ploše poměrně malá, možná ji Windows neumí tak malou správně zobrazit. Zkusil bych změnit nastavení ikonek na větší velikost nebo změnit rozlišení obrazovky na menší, aby se ikonky zvětšily.

MNOHO DIKUvsem tady v poradne!Konecne se to povedlo - viz vyse.Jsem velice pozitivne prekvapeny, kolik dobrych dusi, napadu a trpelivosti jste mi vsichni venovali. opravdu ano.velice si to cenim a ze srdce dekuji !!!