» Poradna » Počítačové sítě

Switch napájený přes PoE

Dobrý den,Hledám malý levný switch, který budu moci napájet přes Ethernet kabel.Když má switch PoE port, znamená to, že může nejenom tímto portem napájet připojené zařízení (AP, IP kamera atp.), ale také může být sám vzdáleně napájen přes Ethernet kabel do tohoto portu?DěkujiMav

Odpovědi na otázku

Ja pouzivam http://wifi.aspa.cz/mikrotik-routerboard-rb26... - jestli to splnuje tvoje podminky "maly, levny", netusim.Musis rozlisovat PoE In (pro napajeni switche) a PoE Out (napajeni ostatnich zarizeni ze switche). Nejsou zamenitelne. Pozor na to, ze PoE ma vic standardu - tenhle Mikrotik specialne zminuje, ze nepodporuje PoE podle 802.3af. Podivej se na to, jaky PoE standard chteji zarizeni, ktere potrebujes napajet.

Ano, ten Mikrotik je v užším výběru. Splňuje min požadavky 5x LAN, 100 Mb, PoE a cena okolo 1 000 Kč.Maxi varianta je tady, ale pro moje použití je to jít s palicí na komára:http://www.anacomp.cz/netgear-8xgb-smart-switch... Asi jste mne ale moc nepochopil. Já nepotřebuji napájet žádná jiná další zařízení. Potřebuji napájet jenom tento switch, protože bude v místnosti s Ethernet kabelem, kde není přivedeno 230 V.

Tak to jsem opravdu nepochopil, pardon. V tom pripade by stacil i levnejsi RB260GS - ten lze pres PoE taky napajet, ale uz neumi napajet dalsi zarizeni.http://wifi.aspa.cz/mikrotik-routerboard-rb26...

U Mikrotika lze použít originální zdroj + pasivní injektor, u toho Netgearu by bylo nutné dokoupit zdroj 50 Voltů nebo aktivní injektor.

Ne, nemůže se přes tento port napájet. Není ale problém koupit PoE adaptér (např. http://www.czc.cz/napajeni-po-ethernetu-poe... )

Power Injektor nebo nějaká jeho pasivní funkční obdoba nebude vskutku problém koupit. S tím dokonce počítám, když nic nenajdu v krabici se zbytky.Problém je v tom, když koupím switch se žlutým PoE portem (nebo něco na ten způsob) a strčím tam Ethernet kabel, po kterém půjde napájení z toho injektoru, jestli to ten switch oživí.Můžu secvičit zkoušenou a vracenou s Alza.cz, ale myslel jsem, že někdo takové budget switche napájené přes PoE používá a poradí.

Špatně jsi to pochopil. Na straně zdroje přivedeš napětí na kabel (existují dokonce i zdroje s výstupem PoE) a na napájené straně to zase rozdělíš. Potřebuješ tedy pár - slučovač a rozdělení

Aha. Díky za radu. Není to asi úplně standard řešení, každopádně by to bylo takové hračičkování, jeden slučovač dole u routeru a druhý jako rozdělovač nahoře u switche, tedy bratru 252 Kč, ale asi by to v krajní nouzi šlo. Chci se ale tomu vyhnout a tedy nahoru dát switch, který podporuje PoE In a sebere si napájení i síť z jednoho Ethernet kabelu.

S tou cenou jsi nějak vedle. Např. v tom odkazu, co jsem ti dával, to stojí 126 Kč (je to cena za celý pár!). Viděl jsem i levnější.

Jo, a ještě: I při tomto řešení je napájení i síť po jednom kabelu.

Aha. No ale já ač ajťák, tak jsem příznivcem all-in-one a nepřetechnizovaných instalací. Proto se bráním dalším konektorům a spojkám a kdoví co k čemu. Njn. asi to bude ten Netgear nebo Mikrotik a případně vracečka. Chudáci webshopy.

Když se ti nelíbí levná klasika přes pasivní POE, tak tam teda vrzni TP-Link 743ND nebo 843ND. Ten umí přijímat POE přes WAN port v režimu WISP (odšroubuješ mu antény), tobě stačí stejně jen funkce switche.

To je ono. Díky.Nechám tedy výchozí nastavení WISP, schovám antény zpátky do krabice, vypnu DHCP server pro LAN porty a do WAN zapojím kabel s PoE?Ten WAN port ale nebude fungovat na síť, ale pouze na napájení? Zůstanou mi tedy 4 LAN porty pro barák?M.

Nemám po ruce ani 743 ani 843, abych to testnul, ale když se podíváš na Alze na obrázek k tomu routeru, kde je nakreslena právě tato situace, tak tam je na tom konci za PoE ještě notebook připojený LAN kabelem. Takže si myslím, že při tomto režimu pracuje WAN port jako 5.LAN. Hlavu za to nedám, ale tipuji.

Je to tam. Zkusíme a uvidíme. Každopádně díky. M.

Nefunguje jako pátý LAN, ale jako WAN. NAT bude vždy zapnutý, nejde ho deaktivovat, jedině snad s neoriginálním firmwarem. Podívejte se do popisu obrázku: Uživatele požadující lepší WISP signál tak ocení možnost ...

wlastně ano, sypu si popel na hlavu, wisp znamená příjem wifi a wan pak je opravdu 5. lan, nat je mezi wifi a LAN porty a ten by byl nevyužitý.