» Poradna » Programy

Sw na úpravu FullHD .mov bez ztráty kvality

Ahojte, mám autokameru která nahrává ve FullHD ve formátu .mov. Hledám nějaký free program, který by zvládnul video upravit a exportovat do jiného nebo aspoň stejného (.mov) formátu bez ztráty kvality. Zatím používám Windows Live Movie Maker - kvalita docela jde, ale umožňuje ukládat jen do .wmv. Nějaké nápady?

Odpovědi na otázku

.mov = .mpg (stačí přepsat koncovku)Upravuj (stříhej) v Avidemuxu, kontejner: MPEG PS, video: copy, audio: ac3, uložit jako: .mpg - bude to bez ztráty kvality a ještě rychle.

taky doporučuju Avidemux. Eventuelně umí snad nějak stříhat i Freemake Video Converter, tak se dá zkusit i ten, ale já bych použil Avidemux.

Díky oběma za odpověď. Takže Avidemux se hodí v podstatě na veškeré základní úpravy videa, přidávání zvuk. stopy... lze v něm třeba i timelapse video?

.. lze v něm třeba i timelapse video?Brzdi... Na tyhle speciálky už musíš sáhnout do peněženky - a to dost hluboko!

Já myslela, když to zvládne i ten Windows Movie Maker...

Movie Maker je typický moloch, který toho umí sice hodně, ale nic pořádně - jak sis jistě už všimla.

Tady máš, abys neřekla Cyberlink PowerDirector 11 SE v ceně 50 $http://sharewareonsale.com/licenční číslo: VE2UH-D98ZK-8FWD7-MWFTV-EFN9D-T8M5C

záleží na vlastnostech timelapse, pokud je to jen prosté poskládání fotek, pak to i ten avidux zvládnepokud do hry vstoupí něco jako stabilizace (viz http://www.zive.cz/bleskovky/microsoft-hyper... ) ,tak bych taky rád věděl, který program stáhnoutProtože v druhém případě zde je potřeba udělat časoprostorovou stabilizaci... je to popsané v článku

trochu se požadavky vylučují: bez ztráty kvality buď znamená:že nedojde k rekompresi tudíž je možné jen vystřihat scény (a možná korektně jen na I-snímcích) - potom také takováta úprava je okamžitáa nebo že výsledné kvalita je taková, že se sotva pozná rozdíl, samozřejmě lze dělat jakékoli úpravy, ale video je nutné překomprimovat, tudíž to zabere čas (orientačně 0.25-4násobek délky videa.