» Poradna » Mobily

Svislý pruh plazma - Panasonic Viera 106cm

Ahoj, mám problém s plazmovou televizí Panasonic Viera. Skoro v polovině se mi objevil svislý pruh (půlka růžová a půlka modrá). Zkusil jsem vyčistit flex, ale bez úspěchu. Mám možnost koupit spodní lištu k flexu, ale nevím jestli to pomůže. Jaký je Váš názor? Jaké máte zkušenosti. Někdo tvrdí, že lištou to být nemůže, že je v háji obrazovka, někdo říká, že to být lištou může a ten co mi to nabízí tvrdí, že je to tak 50 na 50.

Odpovědi na otázku

Tak podle všeho ti vapadla jedna barva (zelená), může bejt nečistota na driveru.

a to znamená co? Flex i konetory na desce jsem vyčistil lihem a štětečkem. Znamená to tedy, že by pomohla výměna té spodní desky? Nebo?Díky za další radu

Takhle po netu se to těžko diagnostikuje. Jestli deskou myslíš A board tak to by možná pomohlo ale nejčastěji tohle dělali drivery (pásky s vodiči) který ti jdou z A boardu do panelu.

Tou deskou myslím: dole v televizi jsou dvě desky (levá a pravá) do ní vedou flexy kabely z obrazovky (z panelu). To je ten A board? Myslím, že jo a já ho můžu mít nový.Pásku s vodiči, myslíš to co já nazývám flex? To vede z panelu (z obrazovky) a připojuje se právě na tu desku. Flex nevyměním to je mi jasný. Taky mi je jasný, že po netu se nedá diagnostikovat, ale co teď? Mám do té nové desky jít a je nějaké šance, že to tím opravím nebo je větší pravděpodobnost, že je to tím panelem, resp. flexem?Dík

Můžu se ti zeptat bývalých kolegů z R&D PE Panasonicu. Ale odpověd budu mít tak večer. V TV by jsi měl mít dvě desky jedna deska ovládá panel A Board a druhé P board zase AV vstupy (HDMI, SCARTUI)

Super, kdyby jsi byl tak hodný a zeptal co vyměnit, jestli vůbec neco vyměnit, tak by to nemělo chybu.Myslíme oba tohle?http://thumbs2.ebaystatic.com/d/l225/m/metlXvJrgHkCGoJ3...

No nemyslíme. Ale to je jedno.

OK počkám tedy na večer s čím příjdeš, jestli má smysl s tím vůbec něco dělat.Zatím dík

jen doplňující info. Nejřív byl jen jeden růžový pruh, občas problikl modrý, po tom, co jsem to rozebral, tak ten modrý už zůstal a dneska když jsem to měl znovu rozebraný, tak opět ten modrý jen problikává.Jestli tahle info k něčemu pomůže

sem si vzpomněl na hack a day...https://www.youtube.com/watch

flexkabelem to neni, protoze se v televizi nehybe a proto se nemuze zlomit ani uvolnit, za zavadu podekuj ekoteroristum a snaze vyrobce mit zivotnost co nejkradsi, aby sis mohl kupovat novejsi, lepsi a cool bedny, je to typicka zavada plazmy, kup si pod stromecek novou

Novou si nemůžu dovolit, proto řeším tady jestli mám možnost to opravit.Viděl jsem na youtube video, kde se odpojí flex, vyčistí a tv zase fungovala. Tak jsem to taky udělal, ale bez úspěchu, jenže jsem se dočetl, že zle vyměnit i tu desku, ale někdo říká, že to pomůže a někdo, že je to blbost. Proto se ptám-

Celý svět jede na umělé zaměstnanosti, proto není moc podpory pro ty, co by si nejraději vše opravili. Chápu, mám ten návyk též - z dob "komančů", tehdy se to vyplatilo, hodně. Takže raději prodej ajfóna a kup novou telku

lol plazma .. panasonic.. to uz se myslim ani nevyrabi..

Jj nevyrábí a to je zásadní chyba.

Tak není to poprvé ani naposled, kdy lepší technologie propadla - viz např. beta/VHS, norma pro CD, plazma/LCD...

jj, nevyrábí, ale tady u nás má v servisu jednu tuhle televizi na díly. Nechá mi tu desku za 500,- Kč, ale když by to jí nebylo, tak mi bude k ničemu, proto řeším jestli do toho mám jít nebo ne. Popř, jakou desku z té tv koupit.A proč mu to nedám do toho servisu? protože mi narovinu řekl, že by měl to stále minimálně o litr víc a do vánoc by to nestihl.

Takže všechno je jinak. Během koukání na televizi, to najednou zablikalo a z průhledného růžového pruhu se stal neprůhledný černý. Měl jsem to teď rozebraný, na první pohled je vidět, že je to flex a zdá se mi i napálený. Takže opravu až asi řešit nemusím.

Kup OLED a za rok máš investici zpátky; ušetříš za elektřinu.