» Poradna » Windows (a jiné OS)

Svchost proces

Zdravím,již delší dobu mě trápí proces svchost.exe jenž žere neustále minimálně 25% CPU někdy to vystřelí i k 60%. Na internetu jsem hledal, našel jsem že mám aktualizovat systém (W7 64bit) a vypnout automatické aktualizace. Oboje jsem učinil, procesor je ovšem stále vytěžován zmíněným procesem. Můžete někdo prosím poradit?

Odpovědi na otázku

Ano, poslední rok svchost.exe vytěžuje CPU a RAM ve kterém je mimo jiné i služba wuaserv (Windows Update) . Pokud nevyžaduješ upgrade na Windows 10 , tak odinstaluj a skryj všechny tyto aktualizace http://pastebin.com/RgDCn4TF .+ pokud už máš na liště ikonku s Windows 10 , tak před odinstalací aktualizací prvně použij nástroj GWX Control Panel http://ultimateoutsider.com/downloads/ , ve kterém nejenom že skryješ ikonku na upgrade, ale také se zbavíš již stažených Windows 10.Poté již CPU a RAM spadnou na své minimální hodnoty :) .Taktika Microsoftu nezná meze a prostě tě k desítkám donutí no .

A samozřejmě si nastav aktualizace na manuální instalaci http://s20.postimg.org/kecy42xwt/screenshot_201.png .

Řešil jsem podobný stav.Mě pomohlo toto:1) Spustit příkazový řádek (CMD) jako správce2) Zadat příkazy:net stop wuauservnet stop bitsrd /s /q %windir%\softwaredistributionnet start bitsnet start wuauservwuauclt.exe /detectnow3) počkat :)Udělá to to že vymaže cache windows updatu, a znovu ho spustí a všechny aktualizace se hledají znovu. Mě to pomohlo, ale dej si pozor na bod 3. Trvá to fakt dlouho. Záleží jednak na výkonu počítače a pak asi i na počtu aktualizací, jak nainstalovaným tak těch nenainstalovaných. Já vím že u mě po dvou hodinách byl stav stále stejný, ale nechal jsem PC běžet přes noc a ráno už to bylo vše vyhledané a už nebylo žádné vytěžování CPU.

Protože nevíš nic o reentrantním SW a už vůbec ne o hostitelském threadu, nemá žádný smysl ti cokoliv radit. Jde o jedny z nejtěžších problémů na OS řady Windows. Zhusta se odstraňují jenom novou instalací (a pokud ti někdo říká, že to jde i jinak, má jen dvouprocentní pravdu).

tasklist /svc > c:\tasklist.txtžiaden problém so zistením pozadia svchost

ps > c:\psa.txtkill číslo

Ale že bys poradil místo pruzení, to ne.

"vypnout automatické aktualizace"Po zákazu wuapp se nic nezměnilo => nejedná se o poblázněný MS WU.Jsou to typické příznaky zombie v botnetu.Co s tím?Ověř.1) Ukonči veškerý síťový sw.2) Admin konzole cmd|PS:netstat -bVýsledek?