Šum z reproduktoru LED monitoru 24" Philips 241P4QPYKES

Již od samého začátku používání monitoru se projevuje takový drobný neduh se kterým jsem se nikdy nesetkal. Pokud se na monitoru něco mění - třeba roluju webovou stránku, nebo jen myší najedu na odkaz a ten změní barvu, tak se z reproduktorů monitoru ozve takový slabý křaplavý zvuk. Trošku bych ho přirovnal když velmi potichu pracuje HDD. Není to nesnesitelné, ale přeci jen je to vlastnost, kterou bych nějak rád eliminoval. Díky za tipy.

Odpovědi na otázku

To nejspíš dělá nedostatečně odrušená zvuková karta na základní desce. Řešením může být dokoupení externí zvukovky. Se stávajícím Je to asi nevyřešíš.

Tak myslím, že to bude jak píšeš. Zkusil jsem různé úkony a nějaká zvukovka do (PCI ?) slotu by to mohla eliminovat. Ale je to šílenost kupovat zvukovku, když mi stačí poslouchat repro z monitoru )

Máš zapojený monitor do stejného UPS|stejné zásuvky jako PC?Btw:šeptátka v monitoru jsou ~ podobné kvality jako v NB.Pro systémové a herní pazvuky to stačí.Jakoukoliv hudbu bych na tom poslouchat nechtěl.

Je to domácí PC kde jsem si záměrně zvolil monitor s integrovaným repro hned z několika důvodů. Minimalizuju nosiče prachu (původně jsem uvažoval o All-in-one PC), děti si nepustí ani omylem nic nahlas. Pro základní účely jako je Skypování, surfování je dostačující. Monitor je zapojený do stejného okruhu (do stejné zásuvky). Prověřím to z prodlužkou, ale myslím, že tím to nebude

A potřebuješ vůbec ten zvuk na monitoru ? to normálně zakaž ve správci a povol to jenom když budeš na skype nebo ts, jiné využití repro v monitoru prakticky nemá,,,

Možná je to rušení z video obvodů toho monitoru do jeho audio kanálu, takže asi neřešitelné. Můžeš zkusit, zda to dělají i externí repráky nebo sluchátka, zapojené místo těch v monitoru přímo do PC.

Jenom na zkousku - zkus v ovl. panelu -> Zvuk zvolit nastaveni Bez zvuku.Jinak tu mam u jednoho PC 2x Philips 231PQPY (coz je v podstate ten samy, jenom bez te kamery) a bez problemu.Ale asyk vim, o cem mluvis, uz jsem to zazil - takove jakoby jemne sumeni.

Je to výrobní vlastnost. Při odpojení se z repráčků monitoru nic neozývá. Když jsem to natvrdo vytahoval z výstupu PC, tak jsem zjistil, že při vytahování jack konektoru to ten zvuk udělá také - to je myslím v pořádku, ale jen pro přiblížení skutečností....

Což vyzkoušet bez zapojeného signálního kabelu, nebo s jinou sestavou?Není náhodou základní deska od Gigabyte?

Deska je MSI v počítači - Alza TopOffice 3020

Když odpojím kabel z monitoru, který vede do zvukovky tak to přestane. Kabel byl dodáván s monitorem a pár cm před konektorem jack má takový ten váleček co má tuším odrušovat.

V tom případě to jde už ze zvukovky. Takže taky neřešitelné ... můžeš zkusit nějakou starou třeba i do PCI slotu (ty se asi ještě leckde povalují) nebo externí, pokud ti někdo půjčí.