Subwoofer

Ahoj mám doma pasivní subwoofer se zabudovanym reproduktorem.Otazka tedy zni jak to pripojit k pc přes jaky zesilovač? Co vše je k tomu potřeba?

Odpovědi na otázku

No já bych řekl, že ten zesilovač. Zcela namátkou jsem našel zesilovač pro subwoofer, který je možné vestavět do ozvučnice: http://www.conrad.cz/aktivni-vestavny-zesilova...

Teoreticky se dá říci jakýmkoli zesilovačekm o odpovídajícím výkonu a impedanci a použít další výstup na Základní desce. Nebo použít aktivná výhybku což je celkem vysoká investice dá se řící 1500+, ideální by byl zesilovač pro zapojení do můstku (pokud by jsi kupoval stereo zesilovač) pokud ti nevadí větší rozměry a bavíme se o větším subwooferu zkus pohledat skytec SPL 400 (nebo 500 600 atd..) není to bůhvíjaká kvalita ale ve zkušebně máme 2 a už myslím 2 rokem a furt běří na 100% :) (nemáme přímo spl 400 ale vyšší verzi spl 400 a 500 mají klasické cinch vstupy. Uveď model SW :)

Předpokladem ovšem je výstup pro subwoofer v PC (což dnešní počítače splňují asi všechny), jinak se bez dolní propusti nebo zesilovače určeného pro subwoofer, který onu dolní propust obsahuje, neobejde.

To ano ale otázkou je jaký má subwoofer jestli má nějak od nějakého kina či od pc repro nebo má nějaký home či poloprofi SW. se Speakony nebo TRS 6,3mm

Dolni propust jde postavit z par soucastek za par korun. Bud nejakou obyc za cca 50kc (nakady nabsoucastky) a nebo mam doma postavenou vyhybku. Je to stereo, takze dve horni a dve dolni propusti. Kdyby ja ji jen postavil a pak si koupil DSP procesor od DBX za 13 000kc :D ale to je PA system, ne zadne "hifi" k PC. Kdyby se ti hodila ta vyhybka, tak ji prodam za cenu soucastek, takze kolem 200kc je tvoje. Je ale bez trafa, to bud budes mit nebo koupis za cca 70kc.Este me napada, jak si zdatny elektrikar, jestli mas v planu zesik do subikupostavit, nebo koupit a jen to propojit kabelama a hotovo.Kdyby nekdo mel zajem o tu vyhybku, tak napiste mail, treba na podpora@robostroje.cz Klidne poslu foto.