» Poradna » Ostatní

Studium IT

Zdravím všechny,můj mladší bratr přemýšlí, kam dál a přemýšlí o studiu IT, trochu se bojím o jeho matiku, na gymplu vždycky do dvojky Žádný odborník na PC to není, ale bere to spíše jako obor, ve kterém by lépe hledal práci... Může mi kdokoliv se zkušenostmi z takového studia dát nějaký feedback, jaký předpoklady by měl mít (ideálně), s čím ještě vystačí (např. ohledně té matiky), jestli má šanci to dostudovat jako průměrný uživatel, který by se tam víceméně vše učil atd. Za jakoukoliv odpověď děkuji.

Odpovědi na otázku

Zdravím. Já studuji obor IT ve Varnsdorfu. S matikou ať si vůbec nedělá starosti jestli měl 2 :) . První dva ročníky nás učej jenom základy. Ale máme tu i programování. To nemusí jít každému. Ale říkám, škola ti skoro nic nedá. Vše je o učení sama sebe. Prakticky jestli si myslí, že bude něco umět z IT, tak nic moc nebude jen nějaký ty základy. Podle mně ale bez problémů dá školu, pokud se nechytí nějaký partičky, která ho strhne dólů, nebo nezačne fetovat. :)

Ve Varnsdorfu je vysoká škola?

Zdravím. Chce to, aby dobře zvládal SŠ matiku (když píšeš, že má dvojku, tak je to v pohodě), ovšem pozor, jsou i tací, kteří měli na gymnáziu z matematiky dobré známky a na vysoké pohořeli (třeba u nás na TUL to matikář kosil solidně (studenti TUL dodnes neradi vzpomínají na profesora Fiňka :D)). Dále je potřeba, aby zvládal dobře fyziku, protože minimálně v 1 semestru na ní narazí (většinou kinematika, ovšem přes integrály a derivace) a hlavně to chce, aby uměl přemýšlet a ne jen papouškoval (bude se hodit u programování a třeba u Teorie grafů a her). Dál záleží na tom, jestli bude mít třeba povinně Číslicovou techniku (někde povinná je, jinde ne), tam by bylo dobré pořídit předem nějaká SŠ skripta, aby měl nějaké základy, jinak v tom bude plavat.

Matika problém nebude.Spíš by se hodilo, aby dobře uměl mariáš.Nebo vůbec hrát dobře karty.Prostě naučit se dobře nějaká pravidla a v jejich rámci se co nejlíp pohybovat.

Zajímavé. Z předchozích příspěvků jsem málem dostal mylný dojem,že vysoká IT je brnkačka.Pozor, aby si to náhodou někdo nezačal myslet i o standardních IT výškách.

I z mého příspěvku o TUL? Tam to není žádná sranda právě, kdo nevyletí na matice v prváku, tak ho sejmou ve druháku na statistice nebo ve třeťáku v Číslicovce/ Kybernetice. Z 300 lidí to udělá 30 a to je hodně ještě!

taky jsem skoro nabyl dojmu, že je to brnkačka

Úmrtnost je velká z titulu vysokého počtu přijatých nekvalitních středoškoláků na fakultu. Až bude přijato ke studiu pouze 20% procent nejkvalitnějších uchazečů podobně jako je tomu např. na lékařské fakultě, potom dostuduje zajisté větší počet lidí.

Velmi záleží na tom, *jakou* IT. Jiné to bude na Matfyzu a jiné to bude na VŠE, byť obě mají informatické obory (a ne špatné).Jinak nevím jak zrovna na tom Matfyzu nebo FJFI, ale na většině ostatních škol ta matematika není vysloveně těžká. Chce to ochotu to pochopit (nebo sitzfleisch na to, aby ses to nadrtil nazpaměť, ale to není úplně dobrá cesta, kromě toho, že je hrozně pracná), ale není to až tak zásadně složitější než středoškolská matematika - akorát je to úplně jinak stavěné (SŠ: "Pro vyřešení úlohy X použijeme postup A, B, C". VŠ: "Definice X. Věta Y, která pro X za určitých podmínek platí. Důkaz věty Y. Poznámka o aplikaci Y na problém Z.").

A je to tady znovu. Kolesa opravdu dokáže zasvinit každé vlákno, do kterého vleze.

Já bych pouvažoval, že IT je teď módní obor a pokud nebude skutečně dobrý, tak naopak může mít po absolvování problém najít práci v oboru.

Lépe něco obecnějšího...