» Poradna » Web a internet

Strašně se zpomalil internet, čím to může být?

Zdravím, poslední dny se mně nějak zpomalil internet. Mám bezdrátový internet přes WI-FI router (3MB/s). Nejdřív šel normálně (stahování okolo 460 kB/s). Pak se na dva dny zpomalil tak, že se už přestaly načítat stránky (stahování jen 30-40kB/s) a ťeď se to trochu zlepšilo (stahování kolem 230 kB/s), ale pořád se mně zdá, že je internet nějak zpomalený a často se přeruší načítání určitých stránek. Čím to může být? Je možné, že se na WI-FI někdo připojil, nebo je to třeba chyba v routeru? Už je to starší router (3 roky).Když dám diagnostiku sítě ve Windows, tak se objeví, že je vše v pořádku.V mapě sítě je mezi mým PC a internetem nějaký otazník (neznámý).

Odpovědi na otázku

Poskytovat vlastne jakou rychlost poskytuje,nema v podminkach FUP, nebo agretaci ??je prima viditelnost na poskytovatele?nepleteme si b s B v rychlosti?

Zkus jiný kanál v routeru. Vyhnul bych se defaultnímu 1 a možná i 11.

Zkoušel jsi restartovat router (odpojit, chvilku čekat - cca 10 - 20 sekund a zapojit do zásuvky)?Co se týče zařízení, které jsou aktuálně připojené na WiFi, najdeš v nastavení routeru.

Mám úplně to samé!! Posledních několik dní neskutečně pomalý internet. Na každou stránku, obrázek čekám jak v 90 letech!!!! Někde jsem četla že je někde nějaká nezabezpečená díra a prý jde vyřešit pouze na úkor zpomalení internetu. Nebo tak něco. Doufám že s tím ale něco budou dělat protože tohle je vážně trapné!