» Poradna » Programy

Stránka na zjištění hardwaru

Ahoj, neexistuje nějaká stránka, nebo aplikace, která mi vypíše jaký HW (např.procesor) je kompatibilní s mým PC? Třeba na stránkách Criucial je jen na zjištění HDD nebo RAM. Díky moc :)

Odpovědi na otázku

Znalosti nulové, schopnosti také, doporučuji se v to nehrabat!Jedince. co není schopen pochopit, že CPU se vkládá do patice na základní desce a podpora CPU je zveřejňována na webu výrobce ZD, NESMÍ ani pomyslet (není zjevně čím) na sundání bočnice skříně.

A na notebooku to zjistim jak ? Pokud nechci rozmontovat ntb ?

Opět kupodivu na stránkách výrobce ntb přesně pro svůj typ. Každopádně CPU v ntb prakticky měnit nejdou (buď vůbec nebo se to nevyplatí), takže na to rovnou zapomeň.

V manualu, na strankach vyrobce, dotazem na vyrobce.. Krome toho, u laptopu neni obvykle moc co menit.

Jo ahá, hošánek chce tzv. "herní" bůůůček! Valná většina mobilních CPU je v BGA provedení.Zapomeň, přihlouplé mláďátko, věnuj se učení.

To, že se nevyznám v PC neznamená, že jsem mláďátko..A k tomu, tahle stránka je abyste mi pomohli a řekli, že to třeba není možné.. To, že mi tady budeš říkat mláďátko a mlet kraviny o tom, že mám zapomenout a učit se jsou mimo mísu. Stačilo by napsat něco ve stylu jako WAD. Poradit co nejlépe a potom říct, že stejně není co měnit, nebo se to nevyplatí. Tahle odpověď mě přesvědčila, ale ta tvoje mě spíš donutila k tomu abych to udělal....

Ono je to tady spíš zaplaveno občas fakt "děckama" co jen trollí, takže jsou lidi občas nabroušení. Určitě to tak nemyslel.. Hodně záleží na určení notebooku, kancelář, internet, grafika, hry.. a jeho aktuální stáří. Pak se dá odvodit víc..

Jinak mám Asus X555LD-XO282H. Asi půl roku. Grafika NVidia geforce 820M a Intel core i3 4030U dual 1,9GHz. Chtěl bych upgradovat ten procesor na Intel core i5 quad/dual nebo aspoň na i3 quad. Jde mi o to, že grafika mi hodně her utáhne, ale procesor chtějí aspoň quad na 1,9, nebo třeba dual na 2,4 atd.. Byl bych rád za každou pomoc.Jsou i vyšší verze např. ASUS X555LD-DM1059H a ten má Intel Core i5 5200U. Kdybych si koupil ten procesor co má vyšší verze, šlo by to? A musel bych dokoupit lepší chlazení ?Vyměnit to jde (nevím jestli u všech), ale koukal jsem se na YT a tam byly videa, ve kterých ho rozebral (to ještě umím :D) a tam byl jeden šroubek, který otočil a procesor se vysunul.

Opravdu? Můžše poslat odkaz na to video? Podle tohoto je CPU na desce přiletovaný, stejně jako grafika:https://48.img.avito.st/640x480/1640738148.jpgMěla by to být deska z X555LD. CPU je uprostřed (dlouhý se dvěma čipy), grafika nahoře (tmavý čtverec + dvě paměti napravo).

Jak jsi tohle našel ? Díky moc, já si totiž nebyl jistý jak to tam je :DTakže díky za obrázek.

Procesor teoreticky vyměnit jde, ale automaticky přijdeš o záruku a nikdo ti nic nezaručí. U notebooků to není jak u desktopu. Ten noťas může mít jiné napájení třeba, že by lepší cpu neutáhl + atypovej slot. Navíc koupit M procesor do notebooku.. dobře bych to zvážil.. protože ho budeš nahánět asi bazarově, standardně na Alze ho nekoupíš co vím.. (Navíc chlazení jen tak nevyměníš, ty notebooky jsou v tomhle více méně proprietální, takže jak koupíš, tak ho máš (samořejmě, jsou vyjímky) + je pak potřeba vše přepastovat pokud se do toho pustíš.Já bych si to nedal.. buď bych to prodal/vrátil a koupil komplet lepší řadu notebooku, nebo s tím takhle žil.. Samozřejmě by mi někdo mohl oponovat, ale riziko je tam větší než u desktopu.. Pokud to je čistě na hry, šel bych do desktopu, za stejný peníze lepší výkon..

+ jak píše kolega, pokud je naletovanej, seš v pasti -> Ale ne každej noťas to má naletovaný, znám člověka co na notebooku cpu měnil..

Díky moc, radši se do toho pouštět nebudu :D Zas tak špatný není, asi si fakt budu muset koupit ten stolní :D

Jen pro představu, jak jsou na tom stolní i3 v porovnání s účkovými i5 a i7:goo.gl/cBQ2gATvé účkové i3 je na tom ještě hůř. Takže pokud půjdeš do stolního PC, tak na tom budeš podstatně lépe (i s pitomým i3-4170).

Notebook určitě nerozdělávej, zjisti si co je to za notebook a dle toho zjistíš nejvíc. Reálně vyměníš max paměti nebo disk. S ničím jiným nepočítej.. Jediná rozumná investice je do SSD disku, u her ale nepočítej s lepšíma fps..

Proč to chceš zjišťovat? V ntb stejně procesor nevyměníš. Marná snaha.

Kompatibilní CPU zjistíš na stránkách výrobce tvé desky. Je tam pro každý typ seznam. Většinu dalších věcí pak na téže stránce v manuálu k desce.

http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/cpu-z_1.7... - vypiš si co máš a pak si dohledej na stránkách výrobce čím to lze osadit.. (hlavně dle desky a případně zdroj aby to utáhl)Pokud čekáš něco jako seznam grafických karet a pod.. ten seznam by měl kilometr, takže unreal.

1. ak si chcel lepší NB, mal si si kúpiť lepší NB2. i3 - M, i5 - M aj i7 - M sú 2jadra, 4 vlakna. Len i5 (desktopový) je 4 jadro (okrem výnimiek u Nehalemu)3. aj keby to vymeniť šlo, KDE to kúpiš? A či výmena nebude stáť podobne ako doplatok k NB s i5. Ale ako naznačil wiqix, stále ide o 2jadro, takže výkon o 100% nebude4. ak by predsa to šlo vymeniť, tak by sa oplatil asi i7 - MQ, len kde ho kúpiš a či ho uchladíš, keďže už má TDP o 32 W viac5. ale ak chceš hrať, musel by si vymeniť grafiku a aj keby to šlo vymeniť, mal by si kde kúpiť, výrobca určite nepočítal s tým, že ak je tam 50W grafika, môžeš dať aj 100W6. ak si chcel skutočný výkon, mal si si kúpiť desktop. Ľudia už desktopy prestávajú kupovať a potom nadávajú. Ach ten marketing. TDP v bežnom NB končí na asi 35-47W aj to sa už znižuje na 15-17W, v desktope môžeš mať kľudne pretaktované 8jadro/16 vlákno s TDP 140W a 2 high end grafikami. Síce to spapká asi 700W, ale s dobrými chladičmi to príliš hlučné nebude a nebude ani hra, ktorú by to nezvládlo min v 2K, alebo 3x fHD