» Poradna » Programy

Stažení ovladače pro skener UMAX Ultra 1220P pro Windows 2000 a vyšší OS

Potřebuji poradit se stažením ovladače pro OS Windows 2000 a vyšší určeného pro skenery UMAX Ultra 1220P, což je identifikace pro skener HP ScanJet 3200C jak jsem se mohl přesvědčit na svém PC s OS Windows Vista. Bohužel jsem našel nějaké odkazy i rady bez úspěšného nalezení ovladače. Pomůžete mi?

Odpovědi na otázku

https://driverscollection.com/ tady máš na w2000 a XP

Děkuji za tip. To je však jen bohužel fikční představa o získání potřebného ovladače, neboť po pár proklikání se dostanu k samotnému jádru, v němž se nabízí jak program pro automatickou aktualizaci všech ovladačů v systému, tak počítačové programy zrychlení.Je to běžná klasika, když člověk nemůže něco na internetu najít, tak je mu zdánlivě nabízeno to, co hledá za účelem nainstalování si něčeho úplně jiného kvůli tzv. reklamě, aby si někdo namastil kapsu koupí plné verze SW. Prachobyčejný marketingový tah. Máte nějaký jiný tip?

Proklikal jsem se ze zvědavosti až ke stažení vs355p.exe, (dvě nabídky programů jsem logicky ignoroval) a po rozbalení archivu mám 6 instalačních disket VistaScan 3.55. Ale možná to není, co hledáš.

Máš pravdu. Ty 2 nabídku programů můžu jednoduše ignorovat a nakonec si mi stáhne to, co se stáhnout má. Dle toho, co píšeš to vypadá, že se stáhne jakýsi SW, který dle názvu by měl mít něco společného s OS Windows Vista, což by mě nepřekvapilo. Potěšilo by mě to, protože bych mohl skener vyzkoušet i pod OS Windows Vista, což je PC, na kterém běžně pracuji. Nicméně má to fungovat jen pod Windows 2000. Budu to muset vyzkoušet a v případě, že to zase nepomůže se ozvu. Každopádně díky za tip.

Nenech se zmást názvem UMAX VistaScan pro 2000/XP. Soubory ovladače jsou z let 1998-1999, takže 8 let před Vista.

Když ten stažený ovladač vs355p.exe, který je velký 8.933.479 bytů (tj. cca 9 MB) zkusím spustit (tj. rozbalit) pod OS Windows Vista, tak mi to hlásí chybovou hlášku "Při vykonávání programu došlo k chybě (5)". Znamená to jen, že důvodem je to, že jsem to zkoušel spustit pod OS Windows Vista, pro který není určen?

Spustil jsi ho s oprávněním správce?

Ano, neboť jsem běžně přihlášen jako administrátor a tudíž mi to ani nenabídlo možnost volby.

Pak se obávám, že problém bude skutečně v OS. Možná by se dalo laborovat s rozbaleným souborem, třeba 7-zip by mohl zvládnout samorozbalovací archiv. Ale nebude to jednoduché s nejistým výsledkem. Řešením by byl VueScan, zatím mě nezklamal s žádným skenerem, ale není zadarmo.

Tak to nevím, nespouštěl jsem ho. Přetáhl jsem ho do archivátoru, abych nejdřív viděl, co SFX archiv obsahuje.

Zkus stáhnout ovladače ze stránky http://download.cnet.com/Hewlett-Packard-ScanJet-3... nebo novější ovladače ze stránky http://www.softwarepatch.com/utilities/hp-3200c.html .Oba dva odkazy jsou funkční, novější ovladače pravděpodobně neexistují - ten skener je odhadem 15 let starý. Pod Vistou by možná šly rozchodit v režimu kompatibility, v prvním odkazu je uvedeno, že jsou i pro Server 2003, ze kterého jádro MS Vista vychází.

Podle webů, nepodporuje windows 7.

web vyrobce nic? pokud jsou ovladace pr oXP, divil bych se, ze by nejeli na W7dale muzes zkusit Vuescan - http://www.hamrick.com/ - ma dost ovladacu v sobe

Tak VueScan jsem úspěšně stáhl z webu a nainstaloval s tím, že i když mi před instalací PC po zapnutí i po restartu vždy hlásí, že bylo nalezeno nové zařízení UMAX Ultra 1220P, tak po spuštění skenování v programu VueScan mi to stále hlásí, že nebyly nalezeny žádné skenery připojené k PC. Nechápu. Co s tím?

Špatné je, že máš LPT (parallel) zařízení.V době před USB systémy nezjišťovaly, co je připojeno. Odinstalovat.1220P -> P = parallel porthttp://cs.wikipedia.org/wiki/Paraleln%C3%AD_porthttp://en.wikipedia.org/wiki/Parallel_port

Tak jsem vyzkoušel změnit v BIOSu nastavení LPT z ECP+EEP na Bi-directional a výsledný rozdíl byl v tom, že se pokoušel updatovat ovladač s ohlášením, že není ověřena důvěryhodnost ovladače s dotazem, jestli ho chci skutečně nainstalovat.Po potvrzení se mi podařilo ovladač skeneru úspěšně nainstalovat s tím, že se název ovladače změnil z UMAX Astra 1220P na HP ScanJet 3200C a zároveň se mi zobrazila ikona v ovládacích panelech "Skenery a Kamery" jako úspěšně nainstalované zařízení.Přesto je výsledek stejný jako při původním nastavení a tudíž mi to stále hlásí, že žádný skener nebyl detekován ani připojen k PC, když chci skenovat či ověřit připojení.Jak se dostanu do nouzového režimu ve Windows Vista, abych mohl odinstalovatLPT porty za účelem úspěšné detekce LPT kvůli funkčnosti skeneru?Zkoušel jsem F9 a F10, takže zbývá F8.

Zapomněl jsem dodat, že mi Windows Vista hlásily po té, co jsem zapnul a zapojil skener do PC, že SW byl úspěšně nainstalován, tak nechápu, proč mi VueScan stále hlásí, že nebyl detekován žádný skener, který by byl připojen k PC. Divné.

Mám UMAX Astra na paralelní port a i ve Windows 7 jsem užil starý ovladač (z CD) a k mému překvapení funguje. Jen pozor, nechat instalaci do c:\ přímo, pokud jsem využil možnost nabídky a dal instalaci do 'Program Files' tak nejde! Důvodem je ono MS zavedené 8mi délkové značení pojmenování souborů a adresářů.Skenuji přes programy, které mají v nabídce TWAIN skenování. Což je většina SW.

c:\VSTASCAN

Mam take tento scanner a na tuto fintu jsem neprisel. Mam nainstalovane soubezne s Windows i Ubuntu 10.04 a tam se mi podarilo skener rozchodit.

Pod Ubuntu to asi nepůjdu obecně kvůli LPT. Ubuntu je moc nové na LPT technologii. Obdobně jsem se snažil ve virtuálu (VirtualBox), a rovněž ve virtuál-SW na LPT obecně kašlou. LPT = odepsaná technologie.

K Linux. HP dost dobře přispívá do Linux. Jedině metodou pokus chyba zkusit instalovat ovladače LPT zařízení od HP. Dost úspěchů jsem měl třeba u tiskáren. Ovladač HP, tiskárna třeba OKI. Ale u tiskáren je to dáno ovladači PCL + nepsaný standard PostScript.