» Poradna » Windows (a jiné OS)

Stav nouze ve Windows 10

Zřejmě vinou ovladače grafické karty mi po zadání hesla pro přihlášení do Windows 10 zčerná obrazovka a je vidět pouze kurzor myši. Jediné, co funguje je CTRL+ALT+DELETE. Lze se z tohoto stavu nějak dostat do nějakého stavu, kdy by šel případně ovladač odinstalovat (něco jako Stav nouze ve Win 7)?Díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Nouzový režim existuje i ve W10.1. Vypni fast boot.2. cmd jako správce:bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacyPotom bude fungovat vstup do nouz. režimu jako dříve = F8

Díky za radu. Ještě jeden blbej dotaz. Kde vypnu fastboot?

Přečti si ještě jednou radu kolegy.Nesmyslný FastBoot vypneš pomocí bodu (2) v Admin konzoli cmd.

Bod 2) je de facto postup jak nastavit přístup pro nouzový režim tak, jak je to klasicky např. ve Widows 7...Čili po restartu klasicky spustit klávesu F8. kterou se dostaneš do nouzového režimu. To nastavení pomocí příkazového řádku lze praktikovat ve W8.1 i ve W10Fast Boot se vypne v nastavení napájení..

Dostal jsem se díky instalací nového Windows 10 do nouzového režimu,kde mi vypadl zvuk,připojení na tiskárnu včetně připojení k internetu.Co mám tedy dělat a jaké kroky učinit,aby se obnovil předchozí stav/Windows 8.1/???

Nesdělil jsi typ VGA.W10 neumí v defaultní (= nesmyslné) konfiguraci spustit nouzový režim.Zdědil (nejen tuto) vlastnost (čti: bl-bost) z W8.Po Ctrl + Alt + Del vidíš obraz na monitoru?ANO:Spusť Task Manager (Správce úloh, 4. volba)Menu -> File -> Run new task:devmgmt.mscRozbal Display Adapter -> pravomyš na VGA -> UninstallRestart OS -> Instalace korektní ověřené verze ovladače VGA.NE:Nabootuj ze záchranného média a obnov zdravý stav OS ze zálohy.Příště neinstaluj neodladěné beta-verze ovladačů.

Já doplním další způsob, který funguje včetne UEFI.Zapneš počítač a jakmile se objeví logo WIndows 10, tak jej natvrdo restartuješ. Příště sám naběhne do nouzového režimu. Tohle funguje vždy, i když nemáš možnost se do Windows dostat, jako třeba v případě tazatele. Ten těžko něco nastaví...

Ale možnost má když může zadávat heslo,tam je možnost restartu"Zřejmě vinou ovladače grafické karty mi po zadání hesla pro přihlášení do Windows "

Pokud se nedostane do nouzoveho rezimu standardne pres F8 a po prihlaseni mu zcerna obrazovka, pak nema, jak by se tam dostal. Na cerne obrazovce budes tezko konfigurovat pristi spousteni do nouzoveho rezimu nebo delat neco dalsiho.

zpusob, ktery funguje... nefunguje... mam win 10 - komp se mi nedavno restartoval, zacal nacitat windows a zniceho nic se zase restartuje... A znovu - zacne nacitat a restart - a porad dokola... mackat F8, F12 atp. vyjde nastejno, jako zvonit u hlucheho a cekat, ze prijde otevrit... Zkousel sem ho x - krat natvrdo restartovat, bo sem si myslel, ze se sama spusti obnova systemu (nebo jak se to jmenuje) - ale prd Instalacni DVD sem ke kompu samozrejme nedostal - ale i kdybych ho mel, tak by mi pomohlo jenom jako tacec pod drink, protoze bootuje z hdd...ted je kazda rada draha...

Několikanásobně jednodušší postup při několikanásobně vyšších překážkách.Používáte-li multiboot, nastavený pomocí EasyBCD - a takových vás bude hodně - je vyvolání možnosti "nouze" velmi jednoduché. V nabídce, ve které normálně volíte klepnutím na Enter start vybraného OS, použijte NAMÍSTO klepnutí na Enter klepnutí na klíč F8.

A co když nepoužívá multiboot, který tady asi používá málokdo troubo, co pak? Ty si asi fakt myslíš, že lidi používají a mají nakonfigurovány svá PC a NB stejně pitomě jako Ty ... katastrofa ...

Lidi měl jsem problem,protože jsem dal nejvetší rozlišení a pak nic neviděl.V Biosu uprava i defaul nepomohlo,F8 nepomohlo ,protože jsem stale neviděl nic tma. Jednoduše jsem vzal Flešku s instalačkou win10 nabotoval z ní a jel že znoa přeinstaluji a byla tam nabídka oprava - Odstranit potíže-a zde byl muj problém pod číslem 3 - Zapnout video s nízkým rozlišením. No a je to Vše jde jen trpělivost.