Start PC s deskou Gigabyte GA-P55A-UD3

Dobrý den,
postavil jsem PC s touto deskou a nelíbí se mi dvojitý start PC po zapojení do elektřiny. Po stisknutí tlačítka se roztočí větráky, problikne DVD mechanika a asi se rozběhne i disk, ale hned vše zase vypne asi na 3~5 vteřin. Pak se zase vše rozběhne a počítač začne normálně nabíhat a dále vše funguje normálně. Pokud počítač vypnu (START - vypnout) a neodpojím ho od elektřiny, pak PC startuje bez přerušení. Restart také proběhne bez přerušení. Pokud PC odpojím od elektřiny a zase zapnu, opakuje se dvojitý start. BIOS mám nastaven na default.
Stejný problém jsem měl i u PC s deskou GA-EX58-UD5 po zapnutí Extreme Memory Profile (paměti podporu měly). Pokud jsem tuto funkci vypnul (default), PC startovalo bez přerušení.

Konfigurace:
Gigabyte GA-P55A-UD3 (rev. 1.0)
Intel Core i3-540
Kingston HyperX 4GB (kit 2x2GB) CL7 1333MHz
Gigabyte GTX260 896MB SOC DDR3 GV-N26SO-896I
Fortron Black Power 650W
WD Caviar Black 3.5" 1TB WD1002FAEX

Předem děkuji všem za pomoc při řešení tohoto problému.

Odpovědi na otázku

Podívej se na ( BIOS Šablony ), myslím že Extreme Memory Profile
by mělo být na vypnuto.
http://translate.googleusercontent.com/translate_c...

Špatně nastavený takt pamětí nebo CPU. Při prvním startu si mb zjistí správné hodnody, přenastaví a neuloží a při druhém startu naběhne na správné. Nastavte správné hodnoty a je hotovo.

To PC nemám nyní doma, ale v neděli se k němu dostanu. Vyzkouším tam u věcí, týkajících se taktu pamětí a procesoru, místo nastavení AUTO nastavit přímo detekovanou hodnotu a dám vědět, jak to dopadlo.
Díky.

MiK :Tohle je jediná zprávná odpověd.Baterie na MB s tím nemá co dělat.

Teprve dnes jsem se na to PC dostal a povedlo se mi problem vyřešit. Aby mi pořád po restartu nenabíhal do windows, odpojil jsem pevný disk a najednou to startovalo bez přerušení. Tím bylo jasné, že problém bude kolem nastavení disku. Po různých zkouškách jsem vypnul i funkci Turbo SATA3/USB3.0 v Integrated Peripherals a problem byl vyřešen. Nyní mi i připadá, že Windows startují rychleji.
Děkuji všem za přízpěvky k mému dotazu.

tieto hodnoty, udaje, data ktore si BIOS nastavuje bud automaticky alebo si ich uzivatel v BIOS nastavi sam manualne, su ukladane do CMOS pamati, tato pamat je napajana z malej baterie, ktora sa dobija, vzdy ked je zdroj resp. maticna doska pod prudom (aj pri vypnutom PC - vzdy ked je pripojeny 230V kabel do zdroja v PC a ked je zdroj v PC zapnuty !), ale nemusi byt problem slaba bateria, to by potom zahlasilo nieco v zymsle ze "CMOS checksum error" teda ze boli vykonane zmeny (kontrolny sucet) v pamati CMOSu resp. ze pamat bola vymazana (po odpojeni 230V elektriny, pri slabej baterii napajania CMOS pamati, sa logicky udajte z pamati vymazu)

Už asi 10 let se na mb používají lithiové baterie, ne akumulátory. Nabíjet nelze, pokusy končí slušnou peckou.
GA-P55A-UD3 je natolik nový mb, že by neměl mít vybitou baterii s výjimkou nějakého svodu nebo zkorodovaných kontaktů.

dosky ga-p55a série majú designovú chybu,ktorá sa prejavuje,pokial je aktivovaný usb3.0 + sata3 radič

Me tohle delal vylozene fortron zdroj a nebyla to natolik zavada jako spis vlastnost. Znamy mel fortrona taky a i u nej se dvojity start objevoval. Vymenil sem zdroj za enermax a byl klid.