» Poradna » Notebooky

Start notebooku až po druhém zmáčknutí tlačítka.

Mám druhý měsíc notebook Lenovo IP G710 (OS Win 8.1). Když u vypnutého notebooku zmáčknu poprvé tlačítko Start, zasvítí jen kontrolka u kamery a na displeji logo Lenovo, pak se notebook vypne a naskočí až po dalším zmáčknutí tlačítka Start. Pak už vše funguje... Zatím to jen otravuje při startu, ale nemůže to být signál znamenající nějaký problém?Děkuji.

Odpovědi na otázku

problém se jmenuje Windows 8.1a teď do mě, mínusáci !

vsak dvojklik nie? aby si nevysiel z cviku pri prechode na W8.1

nějaké bližší vysvětlení by nebylo..?

"je podstatné" - i ti, kteří jsou dost a dost tupí vědí, že když se NB zapíná, tak fakt, že je na něm nainstalován OS W 8.1 (nebo dokonce libovolný OS), se začne uplatňovat až po uplynutí hodně dlouhé doby.

Tak z dotazu neni uplne jasne, jestli uzivatel notebook opravdu zapina z vypnuteho stavu, nebo ho jenom probouzi ze spanku. V tomto pripade mi jako pravdepodobnejsi pripada duha moznost, kdy OS samozrejme bezi.

aktualizuj BIOS

Může to být špatným přilehnutím tlačítka takže to asi neopravíte. Zkrátka to zmáčknete a signál se nepřenese protože tlačítko nedoléhá. Je nějak poškozené(prasklé, protlačené.....)? Zmáčkněte tlačítko pořádně a silně jestli to pomůže.

Poprvé prý laptop blikne, to nevypadá na špatný kontakt.

Já bych to typoval na nějakou HW chybu. SW problém to asi nebude když po zmáčknutí tlačítka sotva naběhne OS tak virem nebo pod. to být asi nemůže. Takový ty kecy že za to může Win8 jsou blbosti. Za to že auto nastartuje až po druhym pokusu taky nemůžou kola.

Přesně tak, systém tam může být jakýkoli nebo žádný, to není podstatné, systému se to v žádném případě netýká. V této chvíli není načtený ani bajt z MBR, natož cokoli ze systému. Na 100% je to nějaký HW problém, klidně od toho tlačítka dál do elektroniky. Ono taky záleží jak dlouhý impulz ta elektronika vyžaduje pro spolehlivé zapnutí, zda tlačítko třeba 2x nezakmitne a bezprostředně po zapnutí to zas nevypne atd., takto to bez prověření budou jen dohady.

A jsi si jisty, ze uzivatel notebook opravdu zapina z vypnuteho stavu? Ja bych tipoval, ze ho spis probouzi ze spanku. BFU to ale nerozlisuji a nevidi v tom rozdil, pouze si pochvaluji bleskovy start systemu.

No jo to je možné, to mě nenapadlo.

Velké šance bych viděl někde na disku. Tam možná bude zakopaný pes. Ať autor zkusí nějaký Linux jestli to půjde. Pokud ano tak je to chyba v OS tudíž v SW a pokud ne tak je možná vadný disk.

Takže z nějaké flashky nabootovat Linux a uvidíte....

Tlačítkem to asi nebude, to by se ntb asi nespustil při druhém zmáčknutí vždy. Ještě se mi nestalo, že by se ntb spustil třeba až po 3. zmáčknutí tlačítka Start.

Hele obnov OS a když nic, servis nešťourej se v NB.

Děkuji za reakce, tedy upřesním. Vypínám vždy standardně myší na "Možnosti vypnutí" a pak "Vypnout"), notebook se korektně vypne. Notebook zavřu, ale po znovuotevření a zmáčknutí startovního tlačítka se většinou zapne až napodruhé. Po prvním zmáčknutí zasvítí na monitoru jen Lenovo a pak nic. Napodruhé už vždy nastartuje a vše je OK. Kromě toho, že to otravuje, tak to v práci nevadí. Z deseti startů najede napoprvé možná 1-2x. Po dotazu na prodejce (je samozřejmě v záruce) mi sdělili, že se s podobnou závadou jěště něsetkali, takže mám ntb doručit do reklamačního řízení

Po aktualizaci na Win 10 se už problém neobjevil...

Ahoj. Mám u lenova úplně stejný problém, který se objevil po instalaci win 10. U 8 to běželo normálně.....

Měl jsem stejný problém a světe div se, bylo to pouhým nastavením ve Win 10.Mě to začalo blbnout po čisté přeinstalaci Win 10. Dal jsem "Všechna nastavení"- "Systém"- "Napájení a režim spánku"- "Další nastavení napájení"- dole je posuvník "Jas obrazovky"tak s ním pohnout- a když to nepomůže,tak je nad tím "Rovnováha(doporučeno) a vedle "Změnit nastavení schématu", kde jsou dva posuvníky "Upravit jas zobrazení". Tak by to mohlo snad někomu pomoci.

ja nemohu zjistit kde je na notebooku tlacitko start