» Poradna » Počítačové sítě

Stahování pomocí p2p sítí

Dobrý den,
Dnes jsem četl článek na webu novinky.cz, kde žena v Americe platí celkem tučnou pokutu za několik stažených alb přes p2p síť. Samozřejmě hlavním problémem je zde velikost odeslaných dat přes p2p klienta. Chtěl bych se zeptat jestli něco takového lze čekat i v České republice. A jak je na tom vůbec Česká republika s tímto druhem nelegálnosti v současné době. Koukal jsem, že naposledy řešené podobné téma zde bylo před dvěma roky. Tak jestli se za tu dobu něco změnilo v postihování za pirátství.

Článek je zde: www.novinky.cz ...

Odpovědi na otázku

tak ona ma pruser za sdileni tech pisni co si stahla a ne za samotne stazeni. stejne je to i v cr. sdileni dat chranenych autorskym zakonem je nelegalni

To ano, já jen jestli je třeba reálná podobná pokuta i v České republice v současné době. Jestli se to zde taky podobným způsobem řeší, nebo jsou zde tresty mírnější. Zda podobná pokuta už byla třeba udělena v České republice.

haha..
dokazes si realne predstavit, ze nejaky cesky soud da za sdileni 24 pisnicek pokutu 35,3 milionu Kc?
ja tedy moc ne. jiste by ta pokuta u nas nebyla jen par drobnejch ale tak moc jako v tomto pripade jiste ne.

Už za komančů byl trest za rozkrádání v socialistickém vlastnictví větší než za vraždu, takže by tě asi zaskočilo, kdyby se za to popravovalo, že?

to je jasny ze to tak bylo. komous si hrabal pro sebe a pak nekdo prisel a zacal mu to krast. no nebylo nic co by komouse vytocilo vic nez tohle. a co ze nekde nekdo nekoho zamordoval..
uff. hruzna predstava :)