» Poradna » Počítačové sítě

Stahování a ukládání dat na úložiště Synology

stahování a ukládání dat na úložiště Synology je přes Wifi AP velmi pomalé cca 2-3Mb/s. Když se připojím k domácí síti pomocí LAN je rychlost cca 60-80Mb/sPropustnost Wifi je 300mbs nemohu přijít na to proč. U známého je to stejné. Switche 1Gb a kabely CAT6 Kde je chyba ? Stáhnou film z domácího úložiště trvá déle než z internetu :) Díky

Odpovědi na otázku

A to wifi pracuje na 2,4 alebo 5GHz a je to 802.11b/g/n/ac ?Na akom kanale je ta wifi, nekoliduje nahodou s nejakou inou wifi na rovnakom alebo velmi blizkom kanale?A mimochodom,ten udaj o rychlosti je nieco ako rychlost svetla vo vakuu, v reale sa dosiahnut neda, mozno niekde v labaku.

Pleteš si MB/s a Mb/s. Ta rychlost přes wi-fi je 2-3 MB/s = 24 Mb/s. Celkem běžná hodnota.