» Poradna » Windows (a jiné OS)

SSD - nenabíhá windows

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu. Při práci se mi najednou vypnul notebook. Původně jsem myslel, že se buď přehřívá, nebo nestačila paměť. Nicméně asi to tím nebylo, protože PC vůbec nechce naběhnout do windowsu(7), MB se načte, logo windows se na chvíli zobrazí a pak nabídne nástroj zotavení z chyb, který hlásí, že chyby neumí opravit. Psal něco o vadném driveru. Pokud spustím v normálním režimu, zobrazí se modrá obrazovka s crash dump hláškami. V době, kdy to spadlo, se žádné aktualizace, ani instalace neprováděli. Disk jsem připojil ke stolnímu PC, windows z něj nestartuje, nicméně normálně se k němu dostanu jako k dalšímu disku.Zkoušel jsem různé prográmky na odstranění chyb, ale nic nenašli. Úplně se mi nechce na něm wokna přeinstalovat. Neví někdo, jak by se to dalo rychle analyzovat a opravit?

Odpovědi na otázku

Nabutuj windows z DVD nebo z flešky a tam spusť opravu.

Díky. Bohužel ani tak nedokáže systém automaticky chybu opravit. Nicméně už to píše trochu srozumitelněji: "Nedávné instalace nebo upgrady ovladačů mohou bránit spuštění systému". Bod obnovy bohužel vytvořen nebyl. Záloha dat samozřejmě ano, ale zuby nehty se bráním nové instalaci windows, abych musel všechny aplikace znovu nastavovat k práci apod. Nelze "složku" s drivery pomocí jiného pc prohnat nějakým "doktorem"?

Poslední dvě věty z tvého dotazu jsou řešením.

Tipnul bych si na načatou grafiku..Takže servis a diagnostika základní desky..

Vlož do PC nějaký jiný disk, nainstaluj nově Windows. Pokud nebudou fungovat, máš chybný hardware. Pokud fungovat budou, je chyba v instalaci a můžeš zkusit v nouzovém režimu odinstalovat nějaké programy a ovladače, začal bych odinstalací antivirového programu a tou výše uvedenou grafikou.P.S.: opravdu mne až udivuje, kolik úsilí jsou někteří lidi schopni věnovat opravám zasekaných Windows, aby ušetřili nutnost udělat si v čerstvě nainstalovaných Windows pár nastavení. ("Nechci slevu zadarmo, pravil vychytrale Zelí".)