» Poradna » Programy

Spybot - kontrola trvá dlouho

Dobrý den,mám tady malý notebook na odvirování a přeinstalování.Již (stopování) spouštění Windows na tom notebooku jsem vzdal po cca 13 minutách, ano cca 13 minut se spouštěly Win XP a další aplikace.Ale co mě zaráží je kontrola Spybotem 1.6.2 + aktualizace. Kontrola našla docela dost bordelu, ale na konci testu, kdy je psáno: Please wait scaning download directories, tak v tomto stádiu je to cca 24 hodin. Dle správce úloh Spybot momentálně žere 50% výkonu CPU, dalších 48-49% výkonu CPU žere Nečinné procesy systému.Včera ráno po cca 12 hodinách jsem ten předchozí test Spybotem zrušil, zrušení trvalo taky docela dlouho, v domnění, že po restartu notebooku ten test nepotrvá tak dlouho.Většinou test Spybotem trval max. 2 hodiny u hodně zasířenejch mašin, ale nikdy to netrvalo 24 hodin. Nevíte, jak to urychlit, abych mohl zastavit kontrolu a odstranit všechen nalezený bordel ?Nebo to mám spustit radši ve stavu nouze Win XP ? Jen dodám, že před samotným testem jsem provedl Imunizaci, ta nic na imunizaci nenašla.Žádný antivir v systému aktuálně není nainstalován.Předem děkuji za Vaše odpovědi.

Odpovědi na otázku

spybot je zastaralyradsi eset online scanner,adwcleaner a malwarebytes

Já bych se koukl na stav HDD. Pošli to sem. Poté bych to projel online-esetem.. ale spíš bych to rovnou přeinstaloval.

Esetem jsem to projížděl před Spybotem. Eset verze 9.0.376.1 s databází č. 13 603 našel 38 zavirovaných souborů. Kontrola proběhla interně. Spybot teda přeruším a pustím tam ještě Superantispyware.Na tom noťasu je potřeba zálohovat data, proto to chci odvirovat a až poté přeinstalovat. Diagnostiku HDD udělám po zálohování dat. Prozatím díky

Diagnostika HDD se dělá jako první.. pak se můžeš dát do léčení.

Nedá mi to reagovat, před diagnostikou oficiálním diagn. nástrojem od výrobce HDD (Seagate = Seatools, WD = WD DataLifeguard Diagnostic Tool atd.) se vždy doporučuje zálohovat data. Před zálohou dat (pokud systém jde spustit) je ale dobré systém zkontrolovat antimalwarovým software. Aby se vir(y) nenatahal(y) se zálohou.Nebo se pletu ?

Zase činnosť naruby,Zálohuj dáta z ext.média na iné úložisko. (dá sa pri snahe spraviť aj bitová kópia)Potom naformátuj pevný disk. Následne testuj disk a HW.

z pevného disku na ext. médium.

Naformátuj systémový oddiel a preinštaluj OS. "Včera ráno po cca 12 hodinách jsem ten předchozí test Spybotem zrušil, zrušení trvalo taky docela dlouho, v domnění, že po restartu notebooku ten test nepotrvá tak dlouho".Máš zlaté nervy alebo si libuješ v cálovaní za energie. Kontrola na malicious sa robí výhradne forenzne z externého média pri uspatom OS. Trvá max. 30 minút pri 20GiB dátach na systémovom oddiele. ISO: Eset Rescue live cd, Dr.Web live cd/usb, Kaspersky, BitDefender live, Comodo live.

Je to uplne jednoduche. Verzia spybotu ktoru pouzivas je zastarala a viem ze sa niektore verzie zacyklia na jednom subore a tam zostanu visiet.... nepomoze ani 24 hodin scanovania..... a to nemusi byt pc vobec zavirene. ...takze nainstaluj aktualnu verziu 2.5 a oscanuj to tym. Viem ze tam uz su tie muchy vychytane.

"48-49% výkonu CPU žere Nečinné procesy systému." To je hláška. Nečinné procesy sú nečinné, t.j. nežerú nič a už vôbec nie CPU. Ako písali ostatní, zruš Spybot a prescanuj OS iným SW. Ideálne mať zálohu. Posledné riešenie je reinštalácia

Pokud nekdo nechape vyznam pojmu "Necinne procesy systemu" a nabizi nekomu provest odvirovani PC, zalohu dat a pripadne reinstalaci OS, tak je svemu okoli nebezpecny!Pro tazatele: Ten laptop okamzite vratte majiteli s radou, at kontaktuje servis nebo jineho odbornika. Cim driv to udelate, tim mene skod napachate.

Spustiť online scanner dokáže aj BFU. Dúfam

Jasne. A co udela potom?Predpokladam, ze spustit online scanner by s dostatecnou napovedou dokazal i Horatio Nelson. Sveril byste mu sve PC na odvirovani, data k zalohovani a OS k reinstalaci? Tazatel je mu svymi znalostmi IT (o namorni taktice nevime nic) patrne velmi blizky.

Pripomenul si mi dávno hľadaného admirála spomínaného v star-trek 8-prvni-kontakt. Ak mu online scanner pomôže, fajn, ak nie, reinštaláciu môže zveriť niekomu inému, ale Myseľ2, skús si uvedomiť, že nejak začínať sa musí. Ja som napr. začínal (čo sa týka chýb) so zapnutím PC, kde zrejme vypadla poistka. PC nenabehol, ale zdroj áno (AT zdroj) a tak som po niekoľkých sekundách zistil, že to rozumné nebolo (zdroj zhorel). Alebo som babral v BIOSe a vypol som FDC (vtedy sa ešte používali), a keď som ju chcel použiť, nie a nie v NT 4.0 nájsť spôsob až som skúsil asi náhodou BIOS a tam som vypnutie FDC našiel. Pri prenose (nechcelo sa mi reinštalovať) W8 CP z i845 (Pentium 4) na P35 (core2) som pochopil, že Win to prežije bez újmy (iný Win to nezvykne prežiť). Takže nezačínal som na VŠ, ale bežnými chybami aj úplne hlupými ako napr. použitie príkazu copy subor /dev/sda (v linuxe samoz.). Snáď vieš ako to dopadlo. Kedysi som sa zálohy bál a tak som zálohoval cez 7zip v HBCD (fungovalo to, len pridlho). Ale dnes by som také chyby neurobil ani omylom. Takže buď máš okolo seba 10tich odborníkov, ktorí Ti poradia a 20 odborných kníh, alebo si samouk a učíš sa na vlastných chybách. Vtedy zive asi ani neexistovalo, resp. ak ano, nemal som na to linku (28 kbps cez dial-up), známych len jedného, tak som sa učil na vlastných chybách. Bez skúšania by som dnes nevedel toľko, čo viem

Zkratme to: Vy byste mu svuj pocitac sveril? O to totiz jde. Aby zbytecne neohrozoval laptop a data nekoho jineho..

Svoj nie, ale nejde o môj PC