» Poradna » Programy

Spustanie vmware sposobuje sekanie

 | BeOS Mozilla 1.8.1

Neviem či je to normálne, ale keď spustím vmware player 6.0 a ak spustím na ňom OS, na pár sekúnd sa sekne systém, ani MPC-HC nejde, myš je tiež pomalá. Pre istotu som znížil prioritu jeho vlákien na iddle, ale aj tak sa sekne, CPU na max nejde. Čím to môže byť? Je pravda, že to trvá len pár sekúnd a potom už to ide optimálne (začne sa bootovať guest OS)CPU: Q6700, VT-x povolený, vo VMW automatika. VMware workstation je výhodnejší, alebo len umožňuje vytvárať nové systémy?RAM: 4GB (reálne)host OS: W7 home 32bit s PAE

Odpovědi na otázku

zive.cz nepodporuje diakritiku z iných ako Linux a Win systémov?

v XP žiadny problém

BEOS 5 je Windows 95 v bledě modrým, nechápu na co to máš, ale je mi to fuk.

nejde o BeOS, ale o vmware. Ten robí problém ešte pred spustením BeOS. A BTW, nie je to na úrovni W95, ale 2000, BeOS 5 max dokonca je až po XP údajne. Skrátka akoby spustenie vmware šlo v režime realtime

Protože se startují ovládače a ty přes procesor nejdou.

Ovladače jsou nastartované hned po stratu pc.

To máš pravdu ale ten virtuál na ně navazuje a i je hledá jakoby se startovalo hlavní PC.

No to nevím, ale je to možné, pokud ano, tak je tomu tak v cpu a ramce, takže je to otázka řádově maximálně mikrosekund.

A nějak netuším proč by to navíc mělo vliv na to okolo.

No má to vliv na hlavní PC, mám VMware Player a funkce jsou na hlavním PC jakoby bez funkčnosti a pomalé, příklad třeba se sítí, ovládač se musí v hlavním PC odpojit a na virtuálu připojit, nebo se podle VMware připojí oba podle toho jak je to nastavený, takže dochází k odinstalaci ovladačů, no a u zvuku je to to samý, prostě tohle mi připadá normální a neřešil bych to, navíc lepší virtuál jsem nenašel.

Zvláštní. Já mám vmware workstation a vliv na hlavní pc to nemá prakticky žádný.Co se týče sítě, nevím jak to máš ty, ale já mám v hlavním pc dvě vmware virtuální síťovky a na jednu je připojenou virtuálka (nat). Odpojování sítě ve virtuálce nebo zakazování virtuální síťovky nemá na cokoliv vliv.U zvuku to jde do mixáku jako samostatný program.Co tu mám, k čemu se připojuju přímo z virtuálky, tak je usb tv flaška, odpojování z hlavního a připojování do virtuálky je naproto bezproblémové.Fakt netuším kde může být ten problém, žeby playerem?

Jenom při startu, na to tady byla otázka, pak už né, vše je v poho.. "VMvare Virtual Ethernet Adapter for VMnet", to jsou ovládače pro VM pro síť. Konec a tečka.

Přesně ten tam mám též. A fakt nechápu jak může třeba tato virtuální síťovka dělat problém hlavnímu systému, prostě nedělá. Ani kdykoliv, ani při startu čehokoliv. Tečka.

Prostě když se startuje tenhle VM tak počítač zatuhává, podle mě je to normální a někdo z toho vytváří umělý problém, já to nejsem, pouze jsem se snažil normálně odpovědět, čus.

Tak proč mně nic nezamrzává? A můžu vědět jak ti to zamrzává? Jako pustíš mpc-hc, pustíš vmware a ten mpc-hc budeš kubat obraz nebo jak? Nebu pustíš vmware a vytuhnou ti stahování z netu? Nebo ujedeš kilometr s myší a nepohne se ani o pixel?

ak to patrí mne, tak keď som vo W7 spustil guestOS, tak MPC-HC sa sekal, myš tiež. Prebehol asi test HW, sekanie prestalo a začal sa bootovať OS

To bylo na toho tvého souseda.

Nemáš virtuálku a systém na jednom disku a není to problém vytížení disku?

BTW, zmazali Ti príspevok?Nie, vmware je na SATA, OS je na PATA

Nejspíš jo, pokud myslíš ten pod tvým, který byl smazaný. Těžko může ten můj plavat jen tak ve vzduchu.Tak pokud máš virtuálku na jiném disku tak to netuším v čem může být problém.A umíš php? Nechceš se mnou vyvíjet nový český (no dobře částečně okrajově i slovenský) open torrent web?

Propagoval si prozákonný názor, tak chápem prečo ho vymazali.Ešte skúsim vmware workstation 10.Neviem ani poriadne html, nieto php (Vendy Ti nepovedala?)

Já nic nepropagoval. Jen jsem napsal svůj názor a to ten, že se mi nelíbí podoba určitého zákona a taky jsem napsal v jaké upravě by se mi ten zákon líbil. Nic neslušného, nezákonného nebo tak něco, tam napsáno nebylo. Tak vymazaný být určitě nemusel, tedy až na to, že byl tak trošku OT, ale to jsi začal ty, ty jsi začal řešit mou osobu. Já ti jen odpověděl na co jsi se ptal.No já používám vmware 10 a používal jsem i starší verze ale nic co popisuješ se mi nestávalo.Jo Vendy je holka, s něma si většinou píšu o příjemnějších věcech než o nějakém klukovi co se mě neustá ptá co mám za problém... Byls už u ní doma? Jo a jestli chceš tak se jí na tebe poptám no.

tak stiahnem VMWW 10. Je rozdiel medzi VMWW a VMWP?

Rozdíl tam určitě je, jaký přesně netuším, já se vždy zajímal pouze o to první.

vidím, že VMWW chcel po mne serial

No jo, můžeš si jej vyzkoušet a pokud chceš trvale používat tak koupit.

mám pocit, že mne bude úplne stačiť VMWP

ano je Player je okresany, niektore funkcie sa "testuju" v playeri a idu na plateny VMWW.To sekanie moze robit vytazenie driverov v os (WinHome) a nestiha vlakna (proces explorer).Skusil by som Virtualbox s extended alebo to workstation

stiahol som BeOS 5max extra pre VMWP, vo VB ani vo virtual PC mi nešiel (win inštalátor)

Vyskusam. Co mam skusenost vhd isli. Moze ist o specifikum

ak dobre viem, VB a VMW emulujú rôzny HW a zatiaľ BeOS 5max ide, ale ako na 486 a grafika VGA, 4bity

VMW emuluje Radeon a VB S3 Trio

Hod odkaz na verzi, kterou jsi stahnul (ten BeOS).Schvalne to tu zkusim taky...

http://osvirtual.net/en/beos-5-max-edition/ je to 7zip, v ňom vdmk, nvram, vmx, vmxf, vmsd a log-y

Tak krome toho, ze pri startu rve, ze nemuze najit zvukovku, tak to najizdi normalne.Ve VMPlayeru 6.0.3.

akú emuluješ? Mne zvuk ide, mám autodetect

Nic jsem nenastavoval, pri prvnim spusteni jsem zvolil, ze to bylo zkopirovane.Jedine, co jsem zmenil, sitovku z NAT na bridge.http://www.imagehosting.cz/http://www.imagehosting.cz/

napadá ma, že autodetect je real sound. Ja mám lacnú, niečo ako http://www.focus.sk/delock-usb-audio-adapter-... tak možno preto mi zvuk ide. Nevidím tam možnosť emulovať SB 16 napr.

Mam integrovanou. Ale to je fuk, jenom jsem to chtel zkusit, jestli to dela stejny problem.

a aký hostOS? A neseká pri spustení guestOS?

i5-2500K, 16GB Ram, W7 SP1 64bit. Zadne zaseky...

tak to jo. Ale ani s Q6700 by sa nemalo sekať. Ale dá sa to vydržať. BTW, OT, kedy využiješ 15,9GB RAM?

Treba pri 4 x virtualni stroj.

ja som kedysi začínal s W98 a NT 4.0, tak si to občas spustím, ale tam je limit 512MB a bežne to nevyužije ani 256MB a testujem POSRerady 2009, ktorý sa tiež s 256MB uspokojí, ale aké 4 OS vieš spúšťať súčasne? Servery?

Tak pod VMW 10 na E6500, 8GB Ram, W7 SP! 64bit to taky jede (i ta zvukovka).Akorat pri najezdu je slyset ten zvuk trochu trhane. Ale jinak to je pak svizne, nezasekava se to...

Tak na mojom Desktope to robi tiez, zmrznutie cca 5-6s. Mam iba 4 GB ram takze mozno preto.

aj ja mám 4GB a nemyslím si, že to s tým súvisí. Aký máš OS? Na XP to nerobí (škoda, že nemôžem zapnúť PAE). Vo VMWW 10 mi mrzne BeOS 5max, tak sa vraciam k VMWP 6

kup si SSD 128GB a dej si VMWare image na SSD a sekání zmizí samo...a zkus VMWare Player 7.4 nebo aktuální 12ku. A je potřeba mít aspoň 8GB RAM protože VMWare si vnitřně veme max 3.1GB pro x32 ale ze systému kde VMWare pouštíš bude zapotřební kolem 5-6GB RAM.