» Poradna » Programy

Správce spuštění systému windows

Dobrý den, koupil jsem si tento ssd disk www.eo.cz ... a když zapnu PC tak se mi ukáže správce spuštění systému windows pod tim je napsáno ať si vyberu OS který chci spustit. Jediné OS které tam je je win 7 dám enter a nic se nestane. Potom musím dát esc a potom delete aby jsem se dostal do boisu a tam musim dat boot manager a když cvaknu na ten SSD disk pak začne nabýhat windows. Proto by jsem se chtěl zeptat jesli někdo s tímhle nemáte zkušenosti. Chtěl by jsem aby to naběhlo rovnou po zapnutí. V biosu už jsem zkoušel všechno popřenastavovat a nic nepomohlo.

Odpovědi na otázku

Pokud máš druhý disk IDE, pokus se ho mít samostatně na ide kabelu a jumper mu nastavit na slave. A v biosu nastav SSD disk jako nejvyšší prioritu.

A na tom SSD disku je čistá nová instalace? Jaké je pořadí disku při bootu v BIOSu?

PrasatkoPee

A ve volných okamžicích než se systém spustí nahlížejte do Stručné mluvnice české.

Podle popisu s největší pravděpodobností PC automaticky bootuje z jiného disku, než má. A na disku, který se rozběhne, je jenom nějaké torzo zavaděče.

Musíš v BIOS nastavit pořadí bootovacích zařízení správně.

To, že některý z disků je SSD na tohle nemá vliv.

Ono to někdy naběhne rovnou a někdy tomu musím pomoct přes bios

tyhle OCZ jsou pěkný šmejdi, ale nainstaluj tam čistou instalaci W7 a poběží to v pohodě, nastav před instalací AHCI režim v BIOSU
jestli chceš přímo vybírat jaký hdd bootovat tak hned po startu tiskni klávesu F11 (případně jinou, záleží na tom od koho máš desku)

Kdybys tomu "lolíkovi" raději něco řekl o EasyBCD. Ale to bys nejdřív musel přestat remcat o tvých naučených sentencích, a něco se naučit.

V biosu mám vše nastavené správně, SSD disk mam na prvnim mistě ale stejně to nejde. A v BCDeditu se bojim něco přenastavit že by jsem musel kvůli tomu přeinstalovávat windowsi už se mi to jednou stalo když jsem se tohle snažil vyřešit. Nemohl by jste mi proto prosím někdo popsat co přešně mám v easyBCD přenastavit?
Předem děkuji