» Poradna » Počítačové sítě

Správa více Ubiquiti v různých VLANách jedním UniFi® Controllerem

Zdar, můžete mi prosím někdo poradit ? Vím, že se dá jedním programem pro správu UniFi® Controller spravovat více jednotek WiFi Ubiquiti v jedný síti, ale já mám swith rozdělený na 3 VLAny a v každý VLANě mám 2 Ubiquiti. Dá se nějak použít jeden UniFi® Controller na všechny Ubiquiti ve všech VLANách. Dá se to vůbec nějak udělat ?Díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Ano, musíš ten jeden unifi controller zapojit do všech tří VLAN. Jak? to už asi bude na tobě. Záleží jaké máš možnosti nastavování daných zařízení.

Vy jste chytrý jak rádio. Vaše rady jsou vyčerpávající, opravdu!!

Jiste, ten contoller nemusi byt na stejne siti. Jenom na sebe musi videt, AP potrebuje mit moznost kontaktovat controller (tusim ze tcp 8080 a 8443, uz si to presne nepamatuju). Controller si obcas zkusi sahnout na jednotliva AP pres UDP.Mam to doma udelane podobne, taky mam Contoller na jine siti nez AP. Jestli si to pamatuju spravne, musel jsem se na kazde AP pripojit pres SSH a dat tam URL pro controller pomoci prikazu "set-inform".

Díky za pomoc. To vypadá zajímavě. Sice ještě nevím jak to nastavit když jsou v různých VLAnách, ale snad na to přijdu.Díky

My dokonce ovladame unificka pres VPN na pobockach co mame v okruhu, na jine IP. Ono staci aby ses na to Unifi talir prihlasil pres ssh ubnt ubnt ci admin ubnu a tam pakset-inform https://ip-to-controller:8080/informono by se ti to melo objevitvice tady https://community.ubnt.com/t5/UniFi-Wireless/Adopt-r...

Díky pánové za pomoc. Snad se tím už nějak prokoušu.Díky

prvne jeste ty unifi restartni do tovarniho, taky tam je navod jak to udelat.

OK díky udělám to.

No koukám na to a nebude to tak jednoduchý. Je to asi hlavně o nastavení switche. Já mám switch Linksys SLM224G, kde mám ty VLAn nastavený, ale zatím bojuju s tím jakým způsobem si program Ubiquiti Controler ošáhne všechny 3 VLAN kde jsou ty Ubiquity zapojený.

na cem ti bezu ten controler? pokud na nejakym HW linux, tak lunuxu dej VLANy, pokud na Win, tak to taky by melo jit. proste masina se musi dostat do vsech 3 VLANu. Pripaden dej Unificka na jednu VLANu, a na Unifickach nastav jine site.

jj takhle to chci udělat, jen nevím jak se dostane ten unifi do 2. a 3. VLAN když bude připojenej v k 1.VLAN

No pokud mas linku taged, tak pak na tom unici v controleru v sekci VLAN nastavis kterou VLANu to ma vysilat to konkresni SSID

OK, já ty Ubiquiti jdu teprve koupit tak to pak zkusím vše nastvit.Díky

Kazdy pisete o necem jinem - on se pta, jak zajistit komunikaci mezi AP a Controllerem, pokud jsou AP ve vice VLANach. Ty mu pises jak nastavit, aby AP spravne posilalo VLANu pres WiFI.

no a druha cast meho prispevku byla ze to AP ma mit na jednom VLANu a ma jen Wifi vysilat na ruznych VLANech. Ale controler a Unificka ve stejne siti. To bylo pasane jen jako alternetiva.

Tak to jo, nebylo (mi) to z toho prispevku uplne jasne

Myslim, ze si to zbytecne komplikujes. Ten Controller se nepotrebuje temi VLANy nijak zabyvat, jenom musi byt z tech VLAN pristupny. Priklad: Controller bezi na 192.168.1.1 (maska 255.255.255.0)UniFi AP jsou na 192.168.100.2, 192.168.101.2 a 192.168.102.2 coz jsou tri ruzne site (realizovane pomoci VLAN, ale to *vubec* neni dulezite).Jedine co je potreba, je nastaveni routeru a pripadne firewallu na routeru, aby site 192.168.101.0/24, 192.168.102.0/24 a 192.168.103.0/24 mohly komunikovat na portu 8080 s IP adresou 192.168.1.1.Pokud je tohle splneno, staci se pripojit na kazde AP pres SSH a zadat tam "set-inform http://192.168.1.1/inform" a melo by to fungovat. Na switch vubec nemusis sahat. Mozna budes muset zmenit nastaveni firewallu na routeru, ve kterem se ty 4 site "potkavaji" (predpokladam, ze ten switch je pripojen do nej).

... a pochopitelne ten controller muzes mit v jedne z tech VLAN, nemusi byt na "jine" siti. Zase je jen potreba zajistit, aby router, ktery routuje provoz mezi VLANy povolil pristup z tech ostatnich VLAN na ten controller.