» Poradna » Mobily

Spotřeba baterie v mobilu

Ahoj.Můj mobil má příšernou spotřebu baterie v NEČINNOSTI 76%.Vše mám vypnuté(synchronizace wifi,mobilní data,obrazovka,automatické aktualizace)Jde o tento mobil https://m.alza.cz/myphone-hammer-iron-2% mizí před očima a telefon je 20 dní nový.3 krátké hovory za den.Tovární nastavení nepomohlo a aplikace na pozadí nelze vypnout(v nastavení tato možnost není)Nemůžu mít přeci mobil pořád na nabíječce.Nevíte prosím co s tím aby baterie vydržela déle?

Odpovědi na otázku

Já bych to zkusil reklamovat, tohle vypadá spíš na nějakou závadu.

1) to procento spotřeby uváděné v nastavení-baterie je od posledního plného nabití telefonu - pokud ho nenabíjíš naplno, klidně to bude psát že něco vyžralo 300% baterie 2) u mne osobně se tato položka jmenuje "nečinné zařízení" a dělá nějaké 1% od rána. Pokud ti tohle za jediný den sežere 76% baterie je to hodně podivné - jaké jsou hodnoty dalších položek?

Hodnoty dalších položek jsou od 1%-3%,obrazovka 7%.

tak pokud nepomohl factory reset jak píšeš, je to rozhodně na reklamaci

Ještě jsem zjistil že signál mobilní sítě asi pěkně papá baterii ale tento údaj není v %.Jsem na 3G,zkoušel jsem i 2G ale spotřeba baterie v obou případech šílená.

V pokročilém menu pod položkou - Baterie - bys měl mít rozpis co kolik žere a podle toho nastavit běžící aplikace.Jinak se dá říct že android mobily mají spotřebu zhruba 2000 mAh na den, takže pokud máš telefon s 2 400 mAh baterií. tak tě každodenní nabíjení nemine a příště raději zvolit větší baterii 4-5000 mAhPokud je to ovšem extrém a nevydrží ani den, tak reklamace.P.S. Možná je někde v nastavení nějaký úsporný (superúsporný) režim, tak zkus pohledat a zapnout ho - jistě to bude popsáno v manuálu.

K modernímu mobilu je dobré mít v ruksaku baterku z tanku. A nebo je dobré mít mobil na telefonování

Vyzkoušel jsem asi všechno i ten úsporný režim,baterie vydrží max.2 dny.Jinak díky za reakce a přeji pěkný večer.PS:Rukama mi prošlo hodně mobilů a tento model umí opravdu vyrobit krásné fotografie!Bohužel škoda že ta baterie nevydrží alespoň 3 dny.Mějte se fajn.Petr.

No jestli si stěžuješ, že ta trpasličí baterka nevydrží 3 dny tak bych to na reklamaci neviděl

Tři dny u počítače, který umí navíc i telefonovat? To uměly jen chabé Nokie 520 s WinPhone. Ty zvládly, s vypnutým GPS a Wifi, i 5dní.

Jeste bych zkusil tohle https://play.google.com/store/apps/details }}} stahnout muzes tu full http://leteckaposta.cz/208777542

No by mě zajímalo co pod pojmem krásné fotografie myslíte mám LG G3 a je to tak na hraně jinak mě baterka vydrží také 2 dny když nehraju hry

Mobil - špion toho sežere...

2 dny může být normální, jinak hodně sežere, když je slabý signál ... obzvlášť když často hledá síť.

Řešil jsem stejný problém a zjistil jsem toto: mobil se mi nadměrně vybíjel jenom v nočních hodinách a to jenom v případě, že byl vypnut domácí WiFi router. Pokud byl router zapnutý, tak se přes noc téměř nevybíjel. V denních hodinách i když byl mobil mimo dosah WiFi, tak spotřeba odpovídala četnosti používání mobilu.

Kdo na noc vypíná wifi? :O jinak by stačilo dát přes noc úsporný režim / popřípadě ručně vypnout wifi i data

Proč se ptáš kdo na noc vypíná WiFi, místo toho bych očekával odpověď na to: proč se mobil nadměrně vybíjí pouze v noci? A to i v případě vypnutého WiFi routru i v případě vypnuté WLAN i dat v mobilu.

Ještě moji odpověď doplním. V denních hodinách je spotřeba mobilu odpovídající jeho používání bez ohledu na to, zda je či není v dosahu WiFi signálu.

Můj problém je vyřešen. Vypnuto: Datové připojení.

2 400mAh baterka ... to je na 2 dny až až, vše se zdá být v pořádku - příště koupit telefon, který umí úsporný režim a má třeba 4000mAh baterii, ten by dal v "nečinnosti" o 2 dny déle (záleží na kvalitě signálu)

Mám S5 mini a vydrží i 5 dní. Je to o zacházení a optimalizaci systému.