Spolahlivosť SSD HDD.

Pozdravujem vás chlapci, pred rokom som menil prvý SSD, vydržal 18 mesiacov, vybral som Intel s 5 ročnou zárukou. Zatiaľ je to veľmi dobrý SSD je na ňom W7 , ale čo ma prekvapuje, keď spustím raz za čas hdd scan tak som prekvapený koľko "červených" klustrov mi to zobrazí. Je pravda, že mazanie a záznam nemajú SSD rady, ako sa mám na to pozerať z hľadiska spoľahlivosti a životnosti SSD ? Ďakujem za váš názor. Ján

Odpovědi na otázku

Jakej "hdd scan" spouštíš?

HDD SCAN for W7 v.3.3

Tak ty tvoje "červené klustery" znamenají velkou latenci (>500ms).Hoď sem ještě výsledek ze SMARTu.

Umí řadič disků na tvé desce AHCI? Aby náhodou v tomhle nebyl zakopaný pes v tom, jak jsi zabil za 18 měsíců SSD.

Což o to jestli umí. On možná umí, ale spíš bych se zeptal jak je nastavený bios. Zda je tam zapnutý AHCI režim nebo je tam IDE (případně jeho další varianty: Emulated IDE, Legacy apod)

"pred rokom som menil prvý SSD, vydržal 18 mesiacov"Na Slovensku má rok 18 měsíců? "hdd scan" = spolehlivá cesta ke zničení SSD.SSD se testuje výhradně k tomu určenými nástroji výrobce.

Myslím si, že keď som pred rokom menil 1. SSD, tak ten vydržal 18 mesiacov, no a to že" HDD SCAN je spoľahlivá cesta k zničeniu SSD" to som sa zatiaľ nedočítal ani v známom plátku PC WORDL, mám pocit, že na spoľahlivosť SSD si budeme ešte trochu počkať. S terajšími výrobkami som ja osobne spokojný no čakal som trochu viac. Ďakujem chlapci za názory. Ján

třeba v ntb mi ssd vydržel dýl jak hdd