» Poradna » Notebooky

Spec. NB pro kancelářskou práci

Dobrý den.Právě vybírám nový notebook a už mám nějaké představy, ale ve výkonnosti čipů atp. se význam jen laicky a tak bych se Vás rád zeptal na vaše názory a rady. Notebook bude používán hlavně pro kancelářskou práci (Word, Excel atd...), vedle toho i na drobnější správu multimédií. Potřeboval bych, aby notebook "vydržel" a pracoval rychle i při spuštění více programů najednou. Cena tak do 20-25, levnější samozřejmě lepší.Koukal jsem tedy na nějaké a vesměs měly tyto parametry.Intel core i5 8250u/Intel core i5 7300HQ (nevím jaký je lepší) 8/16 gb RAM DDR4Nvidia GeForce 930/940MX/MX150Buď jen SSD nebo SSD + HDDÚhlopříčka 15,6 cm by byla nejlepšíPříklady: https://m.alza.cz/hp-probook-450-g4https://www.alza.cz/asus-vivobook-15-x510uqhttps://www.alza.cz/lenovo-ideapad-520sPředem mockrát děkuji za rady a připomínky.Anonym

Odpovědi na otázku

Co se procesorů týče tak HQ jsou vykonější a U úspornější. Na kancelářskou práci U bohatě stačí. Nevím rozumíš drobnou správou multimedií, pokud čumění na filmy a prohlížení fotek, či písniček U stačí. Co týče disku pokud neplánuješ skladovat tam filmoteku, nebo rozsahlou fototékuSDS cca 256GB stačí.Pokud neplánuješ něco naročnějšího než zmiňovená dedikovanou graf. kartu nepotřebuješ. Pokud ano tak chtěj GTX 1050 4GB optimalně 1050Ti pokuď ti nepřijde moc drahý.Spíš chtěj kvalitní IPS display (FullHD), dobry zvuk, výdrž na baterku a kvalitní zpracování. Nekupuj nic co nemá aspon 8GB ramPokud chceš ušetřit zvol repas.

Díky za radu. Pomohlo.

Repas.

HQ procesor je pro tebe zbytečný, stačí ti "U" a ber něco s grafikou Intel - notebook s Intel grafikou a bez nVidie či Radeonu mívá mnohem delší životnost. HP Probook je OK, Ideapad od Lenova bych osobně spíš nebral, přijde mi, že kvalita je nevalná. Mrkni i na Acer.

Díky moc.