» Poradna » Web a internet

Špatný internet

Stáhla jsem si jednu písničku přes nějakou cizí stránku. Hned poté, co se stáhla, mi začal blbnout celý internet: obrázky se mi někdy nezobrazují, videa na YouTube se hodně dlouho načítají, někdy se mi špatně načte stránka a jednou mi ani nešel rozjet internet, ale mimo internet jede vše normálně. Avast mi nehlásí žádný infikovaný soubor a ani mi tady nevyskakujou žádné upozornění o virech a jiných problémech.

Odpovědi na otázku

Co používáš za prohlížeč ?Nejsem specialista, ale tohle mi hodně často dělá chrome, proto jsem přešel na mozillu.

Právě že Chrome, ale když jsem zkoušela Mozillu, tak mi to dělalo to samé.

Tak to se omlouvám.. V tom ti bohužel neporadím..

Že by pan Google neuměl přehrávat svoje vlastní služby jako Youtube, no tam asi problém nebude.Odhaduju, že písnička nebyla písnička, ale program, který jste ve skutečnosti nechtěla. Program, který sice virus není, ale zato je v kategorii Mallware - a dělá vám neplechu. Zkuste bod obnovení do doby, kdy bylo PC v pořádku. Dál zkuste proskenovat počítač nějakým nástrojem na kontrolu právě těchto "broučků":třeba tento: https://www.malwarebytes.org/

Zkoušela jsem si ten Malwarebytes stáhnout, ale nešlo to. Psalo to něco o tom, že je soubor poškozený a že si mám stáhnout novou kopii.

A co ti teda brání??? Nebo to stáhni na "flešku" v jiném PC...

Brani ji v tom malware, ktery si do PC nainstalovala. Pripadne chybujici linka.

Jakým způsobem jsi si tu písničku stáhla? Přímo MP3 nebo nějaký program, který jsi spustila, a bezhlavě odklikala všechny dotazy ve Windows?Hádám, že to bude druhá možnost, takže teď máš v systému nainstalovánu spoustu aplikací, které jsi tam mít nechtěla.

Případně breberky. Takže vycistit.

Možná by se dalo určit co přesně sis do počítače natáhla, když sem dáš odkaz na tu písničku a tu cizí stránku. Obávám se ale, že tohle přes Poradnu na dálku a sama nevyřešíš.

Samozřejmě budu mínusován i ve Velký Pátek, ale i tak dovolím si zmínku o tom o čem se píše na teletextu ČT1 strana 648 a 649, o Bezpečnostní chybě na internetu a Odstraňování chyby může zbrzdit internet.

Kdyz CT pise nesmysly, neni zadny duvod je prepisovat sem. Natoz v zavadejicim kontextu.

Myslíš, tak mysli. Mě šel špatně net několik dní tak jsem koukl do stránek netu a pak i do teletextu. Bylo to na vícero místech o netu zmiňované. Nikomu se nedostane úhony, když si o tom přečtě, nikoho nenutím a navíc jsem to napsal, až se ostaní vypsali ze svých vědomostí čím to je, či může být.

me to taky dnes od rana blbne. obcas se nenactou obrazku a YT nenacita vubec nebo po dlouhe dobe jen cast videa. Takze problem bude globalnejsiho razu. Ne v haveti v PC.

P.S. dokonce se nedari prihlasit pres mojeID na zive.cz ;)