Špatně fungující integrovaná grafika HP Probook 4730s

Dobrý den,chtěl bych se Vás zeptat na mojich pár problému, co se mi teď stalo. Můj PC: http://www.alza.cz/hp-probook-4730s-d239903.htmMám problém s tím, že mi PC trošku habruje, že mi občas padali hry atd. Tak jsem se rozhodl po velké době přeinstalovat ovladače grafiky. Našel jsem si stránky od výrobce a nechal jsem zaktualizovat ať to udělá všechno automaticky. Tak jak se to doaktualizovalo, tak jsem to nechal naběhnout a zjistil jsem, že mi moje PC jede na integrované grafice od Intel. To jsem nechtěl, protože dříve jsem jel jenom na ATI a když jsem spustil Intel tak nešel ani webový prohlížeč. Tak jsem se rozhodl zapnout Ati Catalyst Control Center a přepnout to. Když jsem ho chtěl spustit tak mi to vyhodilo hlášku, že ten program přestal pracovat. Tak jsem zkusil přeinstalovat vše autodetekce a když to dojelo tak pořád stejně. Rozhodl jsem se, že se podívám na správce zařížení a tam vidím větší číslo moji grafiky. Nevím vůbec co teď dělat. Jestli to nějak jinak přepnout. Bojím se aby to fungovalo.Děkuji za odpověď.Dominik

Odpovědi na otázku

Dominiku, ovladače a CCC nejsou z internetových stránek HP pro W8 a W8.1 funkční. Pro sedmy však fungují. Pokud máte W8.1, potom odinstalujte stávající ovladače grafiky a CCC. Následně nainstalujte z Windows Update ovladače na Intel a potom také pro AMD. Pokud se Vám ve správci zařízení bude hlásit místo Radeon 6490 např. Radeon 7400 apod., není to na závadu a můžete bez obav tu grafiku využívat.

Dobrý den,bohůžel mám Windows 7 Home Premium 64 bit. Zkoušel jsem i aktualizovat ten ovladač v správci zařízení, ale tak mi to píše že to je aktuální. Potřeboval bych to zřejmě přepnout na tu Radeon, protože přes tu Intel nerozjedu na webu nic aneb zapnu internetový prohlížeč stránka se načte a po kliknutí na stránku prohlížeč přestane pracovat. Dělá to skoro u všech programů vyskočí mi to někdy i u průzkumníku Windows. Proto píšu na mém druhém PC. Potřeboval bych ho zprovoznit, protože bych na něm rád pracoval, když nemám přístup k PC. Nevím co dělat. Nevíte náhodou o něčem?Předem děkuji za odpověď.

1. Na notebooku probook 4730s šlapou ovladače grafiky ve Windows 7 stažené z HP bez problému. Osobně jsem to vyzkoušel.2. Pokud máte přesto problém, jsou dvě možnosti:a. Něco děláte špatně. Co? To netuším, pod ruce Vám nevidím.b. Máte zasviněný či jinak poškozený Windows a proto ty potíže. Pokud jste si jistý, že věci provádíte správně, potom doporučuji čistou instalaci systému s následnou instalací těchto ovladačů:http://h20566.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template... To, že se Vám Radeon 6490 bude hlásit ve správci jako Radeon 7470 je OK a na funkčnost a výkon to nemá vliv. Jak píšu výše, tento typ notebooku v kombinaci s W7, jsem již instaloval a přepínání grafik šlapalo.

Vše jsem stahoval z HP potom jsem ještě zkusil z AMD. Vypadá to na to, že to zkusím nějak přepnout jestli to bude fungovat jinak to vypadá na přeinstalaci Windows. Taky jsem se právě divil. Jsem čekal, že půjde vše v pohodě a po instalaci mi nejde ati catalyst control. Což je pro mě hodně špatný.

Jak říkám, na W7 šlapou ovladače a CCC stažené ze stránky HP slušně. Funguje i přepínání grafik. Problém je buď ve Vás, či v zasviněném Windows.

Bohužel grafika Intel a AMD je katastrofální kombinace, kde nejlepší řešení je přepnout natvrdo na AMD. Osobně jsem přeinstaloval HP ProBook 470 z 8, pak 8.1 na W7 a až teď to šlape jako švýcary.., přotože W8.1 jsou hotové neštěstí a to i bez používání metra. HP ti nabízí ovladače pro W8 i pro W7, stačí si správně vybrat. Osobně jsem názoru, že si za tu nefunknost můžeš sám, protože na to nestačíš a raději někoho požádej, ať ti ovladače nainstaluje, či systém změní na daleko použitelnější W7..., jestli chceš být bez problému.

Vím sice, že to je hrozné, ale potřeboval bych ho aspoň na internet a Office. Hledal jsem na internetu a testoval jsem různé návody atd. A pořád to samé tak jsem si nejsem jistý mám to přepnout BIOsu? Jestli by to šlo i přepnout pro případ zpět, tak to klidně zkusím. Systém jede v pohodě až na tu grafiku. Dříve na AMD šlapal jako hodinky.Vše jsem nechal udělat autodetekcí a asi jsem udělal chybu. Nebo mě napadlo ještě, že to může být to grafikou ten ati catalyst control, který se nechce spustit. Kdybych ho spustil tak jsem už v pohodě no. Předem díky za odpověď.

V biosu je možné zakázat grafiku AMD. Ta se Vám již nebude ve správci zařizení hlásit a je možné potom instalovat ovladače a používat pouze grafiku Intel. Pokud jsou v pořádku Windows, tak na ní můžete bezproblémů provozovat všechny kancelářské práce (Office, internet, atd.)

Moje zkušenosti jsou takové, že bych se v biosu vůbec nerýpal a nechal ho v původním nastavení. U noťasů HP mě fungují jen ovladače AMD nabízené výrobcem HP!!!!!, žádné jiné, ikdyž novější a měli by fungovat též. Proto, jestli máš legální OS, odinstaluj veškeré ovladače grafiky, pak nainstaluj nejnověšjí Intel ovl. ze stránek HP!, až jako druhý ovl. AMD ze stránek HP!!. Jesstli i pak to nebude fungovat, pak je to rukama..., nebo nelegal. OS!!!

Jj děkuji pokusím se. Windows jsem kupoval s notebookem takže vím, že je legální. Tak to teda zkusím.ů