» Poradna » Notebooky

Špatné barvy na LCD displeji

Dobrý den, vlastním notebook Toshiba satellite L650D, který mám už 6 let a nyní mi LCD zobrazuje špatné barvy. Například místo bílé barvy mi zobrazuje růžovou a když mám pro-změnu černou plochu, tak po ní "lítají" zelené čáry i tečky. Kdyby byla možnost, tak bych přiložil fotky. Četl jsem pár článku, že by mohl být špatný přímo displej nebo LCD kabel. Také jsem zkoušel pomačkat na okraji displeje, ale beze změny. Poté jsem zkoušel celý notebook rozebrat a LCD kabel jsem odpojil a snažil se vyčistit kontakty, ale nic nepomohlo.Samotný kabel se nezdá, že by byl poškozený. Proto se chci zeptat jestli se vyplatí zkusit vyměnit LCD kabel nebo rovnou celý displej. LCD kabel se poměrně těžko zhaní, protože se jedná o starý notebook.Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Upečená grafika = výměna základní desky = cca 3k + práce = oprava se nevyplatí.

Zapomněl jsem dodat, že ten notebook stále používám, jen mám k tomu připojený monitor, takže grafikou to být nemůže, protože barvy na monitoru jsou naprosto v pořádku

A to pozor. Tohle dělalo po letech mé Vostro a pak to odešlo i na externím monitoru.Tipuji to KO grafika. Oprava nerentabilní.

Tak že de to chová tak, že nejprve odejde výstup na LCD a pak to může nějaký čas jet než je KO i externí výstup.