» Poradna » Notebooky

Spadený disk

Dobrý den,chtěla jsem bych se zeptat co to znamená, když mi notebook napíše, aktualizace softwaru. Po restartování najede pouze černá obrazovka a dole píše correct a repairing disk (C). Nejede to na 60% a dál nic. Jedná se o spadený disk? Pokud ano na reklamaci, mi to vezmou a dají se z toho dostat data, který jsem měla uložený na disku (D)?. Moc děkuji za odpověď Lucie

Odpovědi na otázku

A tobě to spadlo? Disk můžeš zkontrolovat pomocí HDTune. (Nabootovat HBCD)

Spravila to nedokončená aktualizácia (záplaty) systému. Ak máš body obnovy požiadaj niekoho znalého o nápravu, zrejme je to otázka na pár minút práce. Dáta na hdd máš určite zachované, nemaj obavy.

Lucie: nenapisala ziadne informacie, coho by sa dalo chytit.Ani typ notebooku, ani Operacny system.Aj hlaska "aktualizace softwaru" nemusi byt zalezitost Microsoftu. Aktualizaciu moze chcet aj Antivirak, alebo nejaky iny program.Jedine, co Ti mozem napisat, je ze ziadny reklamacny (zarucny) servis sa s Tvojimi datami (dokumenty, obrazky, videa, posta ...) nebude zaoberat.Pri reklamacii servis obnovi system na "vyrobny stav" (tak, ako si ho kupila), ked sa to da.Ked nie (vada disku, strata recovery partition), servis preinstaluje cely system.Ci Ti zachova disk "D:", treba komunikovat s konkretnym servisom.Ale pravdepodobne mas vsetky svoje zalezitosti zalohovane (ako spravny uzivatel PC), tak si ich po servisnom zasahu obnovis.

Systémem naplánovaná kontrola disku?Nedošlo předtím k nějakému problému se systémem?