» Poradna » Windows (a jiné OS)

Soubor, který nejde smazat

Dobrý den, Pro použití ve VirtualBoxu jsem si na svůj Win 8.1 stáhl staré XPčka. Iso instalačku mám umístěnou na ploše. Jelikož jsem nakonec místo Windowsu použil Linux, chci tu původní instalačku XPček smazat. Při mazání se mi ale zobrazí chybová hláška, že to nejde, protože je soubor spuštěn v programu System. Nevíte někdo, jak to můžu smazat?

Odpovědi na otázku

live CD(usb) - prehovarat shitW8 s pristupovymi pravami ma už nebavy

1. Na plochu nepatří nic kromě zástupců2. Nabootuj jakýkoliv live linux a smaž to.

S bodom číslo 1 nesúhlasím. Je to totálna pičovina čo si napísal. Kam mám ukladať veci? Na céčko? A ako potom v linuxe? Tam neexistuje niečo ako céčko ...

Jsi si vědom co windows při startu udělají s tím bordelem, co máš naházený na ploše? Překvapení, ale věci se ukládají do složek vyhrazených na věci - na windows i v linuxu. Ani v jednom případě to není kořenový adresář.

Díky za rady, nakonec se mi podařilo přes vlastnosti souboru nějakým záhadným způsobem zakázat používání přes system a pak to šla krásně vymazat

ISO si držel VirtualBox pro viruální mechaniku, podorně se chovají i DeamonTools.