» Poradna » Mobily

Sony Z1 Compact - nabijení

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat na jeden problém. Koupil jsem si telefon Sony z1 compact a po 3 týdnech se mi nechce nabýt na 100%. Telefon jsem moc nezatěžoval co se týče práce na něm pouze jsem ho tak 20 nabyl. Tedka 4 dny zpět se mi vybyl jednou na 0% tak jsem ho dal na nabiječku a pokaždý se mi nabije na 58-59% a víc nic, měl jsem ho tam i připojený přes noc vypnutou wifi,blůtot, mobilní data, proto sem si myslel že by se mohl nabýt uplně a nic. Ze začátku fungoval skvěle, ale tedka ho musím mít nonstop když ho odpojím zaplou STAMINU aby se mi nevybil... Předem děkuji za Rady PS : omlouvám se za chyby v textu :)

Odpovědi na otázku

Vyzkoušel jste jinou nabíječku, než je originál od Sony k vašemu telefonu ? Pokud ano tak mě nenapadá nic jiného než reklamace, mohlo by to být třeba vadnou baterkou nebo usb konektorem. Ještě ho vyzkoušejte dát do továrního nastavení.

Vyzkoušel jsem ještě jednu nabiječku od Sony, Máme v doma 2 Z1 , ale ta druhá dělá to samí u mého tel. Zkusím nabiječku od Samsungu a když to nepomuže tam pak tovární nastavení a přinejhoršim reklamace. Děkuji moc Filipe že jste odpověděl na můj dotaz :)

Není vůbec za co. Ještě jsem nad tím přemýšlel a opravdu to bude baterkou, kapacita asi nebude stoprocentní, pokud máte telefon v záruce, tak vám baterii rozhodně vymění.

Tedka jsem to dal na Samsung nabiječku a pomalu se to dostává na 79% , ale pokud to bude zlobit tak to pujdu reklamovat. Telefon mám teprve cca 3-4 týdny kupován na Alze

Ono treba davat pozor, aby ste nevybijal bateriu az na nulu a uz vobec nie ju nechavat dlho v tomto stave.Inak rada Filip-a ma nieco do seba. Ak svoj sony nabijam sony nabijackou vydrzi max 3,5 az 4 dni. Ak samsung nabkou vydrz je o pol dna az den dlhsia. Ako tym trpi bateria ovsem netusim. Neverim ale, ze by nabijacky boli nejako extra prisposobene telefonom, skor si to nabijanie asi riadi telefon. Toto je trochu mimo moj obor.Nazor kludne uvitam.

A ozaj, neviem ako u vas, ale tusim sa bateria berie ako spotrebny tovar so skratenou zarukou. Tusim tu mal niekto problem aj s lampou projektora, ktora odisla po cca 8 mesiacoch. Zaruka na proj. 2 roky, na lampu vraj iba 1/2 roka, ze vraj spotrebka. Pri cene cca 200€ za lampu a pri tom ze je proj. potom nepouzitelny, celkom sranda.Netusim, ako to je u integrovanych bateriach...

Myslím že je to 2 roky na výrobek , ale první rok se stahuje na vady výrobku a druhý rok se to musí dokládat nějakým posudkem a záruka na baterii jsem měl předchozího tel( Lenova ) 1 rok, ale u Sony netuším jak to.. Budu se na to muset podívat, ale myslím se že baterie jako baterie

Vybyl jsem telefon poprvý na nulu a bylo tak na 5 min, takže vůbec netuším proč se tak choval , ale zatím roste už je to 92% tak doufám že to nebude moc rychle klesat jako včera. Když to bude zlobit tak to odnesu na reklamace... V telefonech nejsem nějakej profík, ale tohle se mi stalo poprvé, abych připojil na nabiječku telefon a začal se z 10% vybijet na 0% :D

Bud zblbla nabijacka, alebo elektronika nabijania v telefone. Este sa mi to nestalo. Oni maju vraj ciastocnu schopnost regeneracie, tie baterie . Tie sony nabky asi niesu nic moc. Ako som pisal, samsung nabka mi nabije telefon lepsie /dlhsia vydrz/ a aj rychlejsie /asi vecsi nabijaci prud/. Co to vsak robi s bateriou netusim, aj ked myslim, ze si to riesi elektronika v telefone. Ale tak sa snazim nabijat origo nabkou, kedze mam integrovanu bateriu /aj ked docela lahko vymenitelnu/.Co sa mi ale stalo, v nepouzivanom telefone odlozenom so 70% nabitou bateriou sa tato nafukla doslova ako balonik. Cca mesiac, sest tyzdnov bol ulozeny v sufliku. Bateria aj takto nafuknuta este mala kapacitu. Ale nabit som sa ju uz neodvazil...

Inak to, ze sa aj pod nabkou vybijalo sa mi stalo na tablete s uz definitivne vymlatenou bateriou... Uz bezi iba na nabijacke....Ale tak ma cca 4 roky.

Výměna MT, nebo odstoupení od smlouvy dle § 616, odst. 4 a získáte nový mobil (nebo peníze) hned při této první závadě. Následně se vraťte na základní školu a doučte se česky. U vás nejde o chyby v textu, ale o základní neznalosti. Víte vůbec jaký je rozdíl mezi slovy "nabít" a "nabýt"?

doplnění: vypadl mi název zákona, jde o Občanský zákoník