» Poradna » Mobily

Sony Xperia M-Bezdrotové nabíjanie...

Dobrý deň dalo by sa nejak urobiť aby som nabíjal tento telefón bezdrôtovo?Niekde som videl že je niečo ako papierik a to pripojíte do konektoru na nabíjanie čiže do micro usb a skryjete napr.: do púzdra...Potom iba mobil priložíte a začne sa nabíjať..je to možné?Tu som to videl: https://www.youtube.com/watch

Odpovědi na otázku

Funguje to na principu elektromagnetické indukce. Logicky tedy musíš mít dvě cívky - L1 v nabíječce a L2 v telefonu. Předpokládám, že Xperia M tento druh nabíjení nepodporuje - chybí cívka L2 - nic se nenabije, takže ti ta nabíječka bude k ničemu.