» Poradna » Mobily

Sony mdr 1000x bluetooth problem a CSR harmony problem win 10

zdravim. vymenil jsem sve stare sennheiser pc360 za nove trojkombo a to sluchatka sony mdr1000x, mikrofon a bluetooth 4.0 dongle. rozjet sluchatka nebylo nejsnazsi a je treba nastavit/zakazat ve windows v zarizeni pro zaznam/poslech vse aby sluchatka dokazaly pracovat i pres skype a podobne, ale s cim mam az moc velke problemy je nedostatecna kvalita pripojeni bt. dongle mam ted schvalne pripojen asi pul metru od sebe abych se vyvaroval potizim, ale jakmile se trosku vzdalim hned prichazeji vypadky spojeni. dongle proklamuje bluetooth 4.0+LE+EDR class 1 coz by melo mit teorericky dosah az 100 metru.je mi jasne ze tato teoreticka hodnota je nedosazitelna, ale moje aktualni zkusenost je realne jen zlomkova. verim ze tomu muze pomoci lepsi bluetooth software.zjistoval jsem si veci uz predem a byl nato lehce pripraven. tim padem hned po koupi a zprovoznovani jsem se snazil nahradit i zakladni bluetooth ovladac za CSR variaci ktery byl soucasti baleni donglu, ale na mini cd a byl jsem nucen najit instalator na internetu. problem je ten ze kdyz nainstaluji nejaky software tak mi neni uz pote schopen najit zadne zarizeni. zkousel jsem jak program csr harmony 4.0, tak i nejaky bt sw od toshiby, ale se stejnym vysledkem. sw se nainstaluje, program funguje, ale nic bezdratoveho nenajde. jedna vec co jsem jeste dohledal bylo prepnuti bluetooth rezimu vyhledavani ve windows "sluzby" (services), ale tim jsem se taky nikam neposunul.tldr. otazka prvni- pomuze vymena ovladace bt na kvalitu pripojeni? otazka druha- jaky by mohl byt problem v csr harmony ze nechce najit zadna zarizeni pripadne kde najit lepsi/overeny program?mam obavu ze muj problem je dost specificky a malo kdo se s tim potkal, ale za radu budu velmi rad- bezdraty co jedou na 3 metry jsou jen jak dratovky na prodluzce :)diky

Odpovědi na otázku

Co to spravi ked vypnes wifi na pocitaci? Ak nic, tak vypni aspon u seba v byte vsetko co je wifi, vyskusaj a daj vediet ci to nahodou nieje lepsie.

ok ted aktualne nemam moznost ale zkusim- kdyby signal rusila wifi tak nato je nejaky lek? (mam doma dva wifi routery + neco chytam od souseda a pak sviti teda jeste mobil a notas..)

tak wifi nemela zadny efekt.. mam telefon sony a tak sem je sparoval spolu a spojeni fungovalo temer pres cely dum- 3 steny se nezdaly byt velky problem.. tim padem budu vse svadet pouze na dongle a jeho nekvalitu na tohle pouziti.. dokazal jsem i ovladace na csr sparovat se sluchatky, ale jakmile je prekazka hned vypadava signal jako tomu bylo predtim takze beze zmeny.. moje reseni asi teda bude pokus koupit dalsi bt, ale ne tentokrat jen dongle, ale poguglit neco co ma fakt fungovat.. stejne mi ale prijde divny ze s tim mobilem to tak slo a dongle za 350 se vsema specifikacema maji problem..