Socket 1150 nebo Skylake ?

Zdravím,přemejšlím o novém PC a můj dotaz zní: Mám vybírat základní desku se socketem 1151 a nebo 1150 ? Je lepší ihned nejnovější socket nebo po kolika letech bude asi končit prodej nových základních desek pro socket 1150 ? Já jen, aby mi třeba těsně po 3 letech (rok 2019) neodešla MB s 1150 a nové desky pro takový socket se už neprodávaly....Předem díky za Vaše odpovědi.Johny

Odpovědi na otázku

To záleží za jakou cenu budeš PC stavět. Pokud to bude za 13K, jak tu dnes všichni řeší, tak bych bral 1150, pokud ne, tak bych už všechno stavěl na 1151.

Asi tak mno.. u pc za 20k to nemá smysl řešit a bral bych skylake... I když, měl sem doma jedno pc, i3 6100 bez grafiky (tzn pouze integrovaná) a naprostá pecka, za pár korun parádní stroj s dobrým výkonem, stačí k tomu pak hodit grafiku a je to "raketa" (pro rejpaly, jsou tam uvozovky).ALE mezi hass a skylake není moc výkonnostní rozdíl.... mě přijde třeba, že hasswel slušná i5 je za stejnou cenu co i5 na skylake (srovnejme si cenu 4460 a 6400 a třeba 4590 s 6500 atd...) + teoreticky se nabízí i možnost vzít nonK skylake cpu se Z170 deskou a přes blck to přetočit - někdo na fb skupině měl přetočenou 6300 a podávala ve hrách stejný výsledky co hass i5 4690... Obava, že odejde deska a nepůjde koupit... tím bych se netrápil, bazarovky budou pořád a dnes se sice 1150 prodává, ale i tak jí půl roku zvoní hrana...

Taky jsem jednomu staršímu pánovi stavěl s 6100 bez grafiky a jako disk tam měl pouze SSD. Všechno to šlo do malé case a šlapalo to úplně parádně. Ještě ukecat ženu aby se pořád neválela s notebookem na gauči nebo v posteli a měla něco rozumějšího.

Tyo já měl jednu dobu fakt malou case, mATX desku, i3 6100, myslím 350 seasonica a ssd.. (více méně to samé co píšeš) a naprostá pecka, i s box chladičem to byla LN sestava... škoda, že mi to bylo k ničemu a šlo to "do světa"...

Záleží na rozpočtu, zda tě bude tlačit rozdíl cca 500-1000kč při stejném výkonu.Z hlediska výkonu je to +- to samé. Z hlediska výbavy je na tom 1151 lépe (pokud novinky nevyužiješ, je to jedno). A pokud na to budeš koukat z hlediska upgrade RAM v budoucnu, je 1151 také lepší. DDR4 budou stát podstatně méně než DDR3. Pro bližší představu se mrkni na aktuální ceny DDR2 a DDR3. Stejný rozdíl lze očekávat i u DDR3 vs DDR4.