» Poradna » Programy

Smazání složky Temp

Zdravím Vás a chtěl bych se zeptat:Používám Total cmdr a v něm když odkryji skryté a systémové soubory,je na disku C-Documents and settings-osobní složka-Local settings-soubor Temp který mi
zabírá 13 GB na disku.Můžu tento soubor smazat,nebo jsou v něm ještě nějaká důležitá data ke správnému chodu Windows?Děkuji

Odpovědi na otázku

no tak to máš vážne chlievik. buď to zmaž ručne alebo ccleanerom.ničomu tým neublížiš.inak ono by stačilo klik pravým na daný disk v "tento počítač" /vlastnosti/všeobecné /čistenie disku

V názvu máš "složka" a v textu mluvíš o souboru. Nemáš ani základní znalosti a ten rozdíl je sakra důležitý.

Tleskám, místní blábolista opět nezklamal. Už jsi s tím byl u doktora? To je tak těžké mu říct že to může smazat kdykoliv, pokud mu to systém dovolí a přitom ho upozornit na rozdíl mezi složkou a souborem? Nechceš raději přestat přispívat, když to nezvládáš?

Na napsaném místě o kterém se přeš je opravdu adresař Temp a ne soubor Temp.

to je sice pravda, ale tady jde v první řadě o to poradit

na pitomou otazku se da poradit jen pitome...

Někteří pitomci si dokonce myslí, že složka není soubor. Uvědomte si mlaskavě, jak to asi vypadá na tom HDD. Prostě je tam soubor dat a říká se tomu složka, protože to má jinou ikonku.

Na pitomou otáku pitomě, jo, ale když se vtom nevyzná tak za to nemůže ty čuuuurááááákuuu jeden zamrrrrdddannnýýý profesionálníí

Ty jsi ale chytrý.....

WIN 10- Máš pravdu, ale částečně. Čistenie disku to neodstraní.

:-o Jen samotný adresář TEMP 13GB? To by můj 14GB systémový odddíl zruinovalo

Temp - to jsou data prozatimní, ukládá se tam rozbalená aplikace pro instalaci, a spousta dalšího marastu. Ručně nemaž. Občas tam jsou věci, které mají vazby...

Jak řekl kolega, stáhni si CCleaner http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... ... a s ním proveď vyčištění disku. Kromě TEMPu tě to zbaví i bordelu na jiných místech...

Pak dej vědět, kolik jsi toho odstranil

V tomto příspěvku jsou nepravdy a hlouposti.

Opět přínosný příspěvek.

Děkuji za radu,CCleaner jsem si nainstaloval,projel disk,ale moc místa na disku mi to neušetřilo.Já používám na čištění Reg supreme Pro.Jinak počítač čistím pravidelně a bordel bych tam "neměl mít"ale nepřehlédl jsem se těch 13 GB je fakt.Máte pravdu ručně to mazat je riziko.Sice nejsem úplný laik ale ani
odborník,že si pletu soubor se složkou,jak je psáno výše,no upsal jsem se,to se stane,jinak budu asi muset disk C zformátovat bude to asi rychlejší než přemýšlet co kam patří.Jinak všem děkuji za radu.

Reg Supreme je cistic registru. Opravdu ti cisti i disk?

Cely obsah adresare TEMP muzes smazat rucne kdykoliv. Soubory, ktere jsou zamknute ti system nedovoli smazat.
nemusis k tomu instalovat zadny specialni soft, Vycisteni disku je primo soucasti systemu od winXP vys

Samozřejmě jen registry.Jistě že ne diskObsah z adresáře TEMP co je ve WINDOWS si ručně smažu bez problémů,ale tento soubor je obvykle v tcmdr skrytý.A proto nevím jestli v Docum.and sett.ho bez problémů mohu odstranit.Pravda je že syn často instaluje a maže nějaké hry a potom takový úbytek místa.Děkuji

Delphimania, já mažu tempy ručně už dlouho a k žádné havárii nedošlo.

MSN AA - některé programy zde stařené - rozbalí se do TEMP a pokud na nich pak člověk chce dělat úpravy, eventuelně spouštět funkce, které si při instalaci nezvolil, dochází k haváriím. I některé další programy si sem "odkládají" věci, které jsou užitečné pro jejich funkčnost...
Naopak, věci zamčené v TEMP jsou často nakaženy viry (TEMP a Temporary internet files jsou nejčastější zdroje nákazy - co se souborů týče, samozřejmě)...

Taky jsou to dlouho a dlouho dělal ručně, ale pak se mi to jednou nevyplatilo... Každopádně to vysvětluje, proš servisy IT neručí za data

Co byste mi mohl prosím tento moment doporučit?Díky

Mozek a studim o "dočasných" složkách a souborech. Je toho tuny.

Zase jeden ,,moudrý" Co asi myslíš, že on tazatel asi dělal?

Smaž to ručně, neboj se toho, já to dělám furt na všech mých Pc a nikdy se nic nestalo aby něco nešlo.
Já si na to vytvořil soubor.bat, který sem si uložil na plochu a kliknutím se to smaže. zůstanou tam soubory jen ty co jsou právě používány. pokud chceš napiš mi na mejla, napíšu ti víc info co s tím udělat.

Párkrát jsem to promazal a nikdy nic nepřestalo fungovat (Win XP). Spíše by mne zajímalo, který program se tam rozprasil s 13 GB nepotřebných dat a zvážil jeho odinstalování.

Ono staci, kdyz das vypalit CD/DVD treba v Neru, a nedas po vypaleni smazat. A takovych SW je plno...

No právě to by mě také zajímalo.Nemám zas tolik programů abych si nedovedl spočítat kolik zaberou místa na disku.Disk C má 40GB-programy a zbytek jsem nevěděl kde je.Člověka to štve,ale na světě
jsou důležitější věci než plný disk nepotřebných dat. Jinak Vám děkuji za Vaše reakce.S pozdravem
Josef

start ...spustit... zadat ptikaz %temp% ...tam vymazes vsetko z tejto zlozky..su to len docasne subory a subory po instalaciach niekt.programov

Zkusím to.Ale neriskuji funkčnost některých programů?

Neriskuješ ani v nejmenším. Pouze se ti může stát, že v daný moment něco nevyhodíš, protože neomylný (někdy možná i omylný) semafor OS o nadvládě nad daným souboru je ve stavu "zákázáno jiným". (Ten semafor je termín.)

Opravdu to myslíš vážně?Mohu to bez problémů smazat?Proto jsem navštívil tuto diskusi,abych se opět
něco dozvěděl nového od lidí kteří tomu rozumí a umějí pomoci,když se vyskytne nějaký problém.Nejsem
nejmladší ale počítač mě baví a jsem rád když si dokáži pomoci i prostřednictvím těchto rad.Možná některé výrazy neformuluji správně ale člověk se učí celý život.Přeji pěkný den a děkuji za pomoc.

Pepíku, napiš mi na mejla a vyvaruješ se všem zmatkům co tu všichni píšou a hádají se kdo má pravdu a kdo ne.

To Delphi mania:
Fakt ti klekl počítač, kdyř jsi ručně smazal TEMP? Zatím jsem vždy v Chipu a podobných časopisech četl, že obsah TEMP se dá bez obav smazat. Máš pravdu že si tam rlzné aplikace ukládají dočasná data...neudělal jsi to třeba po instalaci něčeho před restartem, který stále ještě některé instaalčky vyžadují? Nebo jiný "úklep"? Jako to se stane, já jen aby se předešlo zbytečným případným fámám.

Vědomě jsem nikdy neporadil špatně. Vůbec, to ano, protože mnohdy si to tazatel prostě nezasloužil, ale že bych poškodil to ne. Klidně "Josefínko" maž v libovolné složce typu Temp kdykoliv, často a vůbec, jak se ti to hodí. Já už tam ani nemažu, protože Temp složky mám soustředěné (pokud to jde) do RamDisku. Je to ďábelsky rychlé a až vypnu je "po něm" - po Ramdisku. A po startu je opět čerstvě čistě narozen.

Věřím že bys nikdy vědomě poradil špatně,což jsem se nyní přesvědčil.Soubor Temp jsem smazal a
počítač je zas o pár kilo lehčí.Děkuji.Zároveń se omlouvám že jsem Ti tímto dotazem způsobil nepříjemnosti od některých pisatelů.S pozdravem Josef

... Soubor Temp jsem smazal ...

Temp je adresar a nie subor. Ked si ho zmazal, tak rychlo ho vytvor znova. Obsah adresara "Temp" mozno zmazat, ale samotny adresar nie!

Omlouvám se,že jsem to opět špatně formuloval,samozřejmě jsem smazal jenom obsah ,adresář Temp jsem ponechal.Bohužel je to ve mě že se občas špatně vyjadřuji,vadí to i manželce,co nadělám?

Vyměnit "novou za starou"

Nezpůsobil. Naopak, to já jsem jim způsobil bolení hlavy. Protože prostě občas nevědí, jak by ji nejlépe a nejproduktivněji využili. A pak je bolí nicneděláním nebo naopak děláním "zle" a ani to jim nejde. Ahoj.

Měj se hezky a někdy nashle

Jo a zapoměl jsem dodat že ted počítač jede jak gula.To bych nevěřil,co to dokáže.Ahoj

2 mic: Ta "první řada" je o něčem naprosto jiném. Tady jde v první řadě o to, aby dotyčný, pokud má pár šedých buněk, problematice alespoň trochu rozuměl. protože problematika PC je velmi obsáhlá a složitá (což ovšem nikomu nevadí a klidně do toho blbě, hloupě, nezodpovědně, o to víc s chutí, kecá), že rada, která je užitá "TAM", může být "JINDE" kontraproduktivní. Proto, a propaguji tuhle teorii dlouho, je nutné "ty ryby" naučit chytat, ne hned někomu dát nažrat. To se ovšem místním blbánkům NIKDY líbit nebude.

bože, chtěl sem nainstalovat hru o velikosti 6gb a nějak mě zarazilo že mám již plno na disku, tak sem se kouknul to tempu a ejhle!
22,5 gb!

A s tym sa chvalis ?

vsetko co je v tempe sa automaticky maze pri vypnuti systemu alebo restarte ak to chces zmazat sam das start ..spustit...a napises tam %temp% ..ok..otvori ti okno co tam nejdes vsetko mozes vymazat

mišo - to už jsi dneska druhý, který cpe před - temp - a za něj procenta. Vzpamatuj se, stačí napsat jenom - temp.

Ahoj,
tak jsem to vyzkoušel a musím říct, že nemáš tak docela pravdu. Po napsání příkazu do "Spustit" (v nabídce start) temp, otevřeš složku temp v adresáři windows, dáš-li tam %temp% dostaneš se právě do složky temp v Dokuments and setting....\Local Setting\temp. A to je právě ta složka, o které píše Josef v úvodním dotazu. Já jsem vymazáním souborů v této složce uvolnil 12,5 GB. Nevím jen proč to neudělá vyčištění disku. Jako by Windows o této složce nůbec nevěděl. Nechápu proč...

Nestačí..... koukni jak je napsáno výše... Temp otevře temp ve složce windows. %Temp% otevře složky v local..

Vit Registry Fix.
Najde docela dost bordelu.

Zdravím Josefe.
Mám stejný problém jako ty, Moje složka Temp (upozorňuji že cesta je C\Documents and settings\Administrator\Local settings\Temp
Zde v příspěvku si to asi někdo pořádně nepřečet, protože Složka Windows obsahuje rovněž složku Temp a vyčištění disku uklidí bohužel bordel zrovna jen v této složce. Já používám Tune Up Utilites a tento čistič mi taky vyčistí složku Temp, bohužel jen ten ve složce Windows.
Takže podud jsem, Josefe, správně pochopil, vymazal jsi veškerý obsah složky Temp (C\Dokument and settings\Local settings\Temp) a všechno je v pořádku?

Trochu tápeš v datumech a jejich posloupnosti. Ale přesto je pravda a platí, že vše co je v libovolné složce Temp (a že jich může být docela dost pod různými účty i pro různé majitele všetně OS) je možné kdykoliv mazat a smazat bez jakéhokoliv nebezpečí - jde o filosofii práce s daty v OS Windows. A pokud objekty v Temp smazat nelze, jsou nejspíš právě používány v režii OS. Půjdou zítra, půjdou až pomine jejich využití, půjdou prostě někdy příště.

Zdravím, a díky,
vymazal jsem ze složky Temp (C\Dokument and........\Temp) vše co systém dovolil, (ostatní jsem přeskočil) a jedu. Uvolnil jsem si na C disku 12,5 GB. Jen mi je divné, proč to nudělá vyčištění disku, nebo podobné utility a proč to musím dělat ručně? Nevíš proč?
Dík.

Možná proto, že utility na mazání obsahu Tempu obvykle za TEMP považují to, co je nastaveno v proměnných TEMP a TMP. Podívej se na nastavení těchto proměnných a uvidíš

Tak jsem to v té moji utilitě nenašel, stejně ale, vyčištění disku-utilita win.. tu složku nezná, přitom tam dělá bordel právě win..Nebo se to dá ve Win taky někde nastavit? Budu občas mazat ručně. Měj se.

Ano, právě tohle se nastavuje v systému. Spusť si help (nápověda, či jak se to ve tvých win jmenuje) a dej hledat "Proměnné prostředí". A nerad to říkám, ale musím : nauč se základy windows, tohle je celkem stará známá věc. Jak je nastavena proměnná TEMP ukáže třeba i příkaz SET... Nic ve zlém

Pardon, nenapsal jsem, že Temp má podobně jako ty 13 GB.

Něco s tím dělejte, nebo si kupte na "TEMPY" zvláštní HDD.
Já mám po šesti letech provozu PC, velikost těchto složek 40kB, teď jsem se díval.

Ak ti mozem poradit, v nastaveni systemu v polozke Premenne prostredi, si nastav v Hodnotu Premennych TEMP a TMP, pripadne dalsich, ktore mozes pouzivat na X:\TEMP (kde X je Pismeno disku, kde vytvoris adresar TEMP), a to aj v systemovych premennych. Premenne musis nastavit, kazdemu uzivatelovi. Po restarte systemu sa ti do tohto adresara bude ukladat docastny bordel. A v pohode mozes zmazat obsah Temp adresarov u uzivateloch a aj v Systeme (Windows\Temp). Davkovy subor, ktory odstrani obsah Temp adresara by som nedaval, lebo je zopar softov, ktore po restarte pokracuju v instalacii, a kedze tam uz nic nebude asi tazko nieco nainstaluju. Nie je na skodu vyclenit pri instalacii noveho OS na HDD, priklad 20GB particiu, kde das TEMP adresar, ako aj strankovaci subor pamate, pripadne subor rezimu spanku. Trochu rychlejsie pojde system, pokial nastane swapovanie HDD a subor bude defragmentovany. A never tomu ze ti system nedovoli mazat, vsetko sa da zmazat aj za behu systemu, len otazka je ci to system potom rozdycha :) Tak maz len to, co na 120% vies, ze to mozes zmazat a nespravis tym nestabilitu systemu. Temp, mozes kedykolvek, aj pouzitim nasilia, maximalne soft, ktory sa branil, si tam potom vytvori opat ten svoj bordel.

Je zajimavé, že takovýto thread se s neúprosnou pravidelností objevuje co půl roku. Zajímavější je ale to, že pokaždé se v něm najde tolik nepřesností a dokonce neuvěřitelných blábolů viz např. ".... vsetko se dá zmazat aj za behu ...".

ccollomb.free.fr ... ak o ti to nieco hovori :)

Klidně smaž složku Temp. Já ji tam taky nemám a funguju taky.

Hihi, to je zvláštní. Já mám zrovna přesně s tímto problém. Pracuji ve Photo Shopu s velikými soubory a mám málo místa na disku C. Takže jsem vletěla do total commanderu, ve windowsu našla složku temp (jako vždy když to nejde) a místo abych smazala její obsah, vymazala jsem celou tu složku komplet. Takže teď mám plný disk, Photo Shop stávkuje, že má málo místa, a já jsem v háji protože nemám šajnu co smazat teď xDDD

A teď babo raď :D

Sice pozdě, jistě už to máš vyřízené nebo zničené, ale pro ostatní zájemce. Jdi do: C:\Users\ ...název...\AppData\Local\Microsoft\Outlook\ - nebo podobného, zachraň emaily odkopírováním jinam, zachraň Tvoje cenná data na jiný disk, odpoj manuálně disky abys si nespletla omylem disk, udělej novou instalaci systému. Pokud je to poškozené, nevyplatí se mnoho hodin zjišťovat co, kde, jak. Ztráta času. Z čisté instalace udělej Image systému a napříště můžeš laborovat. Pokud opět budeš dělat pokusy, Image vyladěného systému bude trvat 7-12 minut a je vystaráno.

spis by sjste vy pitomci pomoct a ne kritizovat ne kazdy to vi co to je, ale kdyz vite vy o cem je rec tak pomozte ne.

CCleaner- nejlepsi vecicka na cisteni techto veci

dobry den.muzu odstranit ze slozky temp vsechny soubory.z 97gb v C jsem na 41 volnych.slozku C vyuziva jen oper.system.diky za odpoved.

Klidně všechno smazat. Něco ani nepujde.

Kdyby tohle náhodou ještě někdo vyhledal jako já po letech...Z uvedené složky TEMP si dá smazaž VŠE a je naprosto jedno, zda-li se to dělá ručně nebo jinak, ovšem ručně je to vždy nejrychlejší! Pokud by došlo ke konfliktu, systém na to upozorní a operaci buď zakáže, nebo nabídne řešit konfliktní operaci jako správce - v takovém případě doporučuji NEMAZAT! (k tomu by ovšem dojít nemělo)Složka může skutečně zabírat velké množství dat, protože do ní může ukládat spousta programů (P2P, Farm, Rar, Zip, Backup atd.), a to je pak překážka například při tvorbě zálohy systému atd.